Terviseamet ei tuvastanud remonditavas Herbert Masingu koolis ühtegi seaduserikkumist

Greete Palgi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Herbert Masingu kooli remont tunnistati terviseameti poolt õpilastele ohutuks.
Herbert Masingu kooli remont tunnistati terviseameti poolt õpilastele ohutuks. Foto: Sille Annuk

16. jaanuaril kirjutas Tartu Postimees, kuidas Tartu Herbert Masingu koolis toimuva remondi tõttu kannavad mõned õpilased tervise säästmiseks respiraatorit ja kõrvatroppe. Täna tegi terviseamet koolis kontrollkäigu. 

Terviseameti Lõuna regionaalosakonna menetlusgrupi juht Jelena Laarin sõnas, et ta ei tuvastanud Herbert Masingu koolis ühtegi seaduserikkumist, mis vajaks sekkumist. «Lammutustööd algasid koolis 17. detsembril, vahetult enne jõuluvaheaja algust. Seega tehti kõige tolmusemad ja mürarikkad tööd sel ajal, kui ühtegi õpilast koolis ei olnud,» rääkis ta. 

Laarin lausus, et koristaja tolmuimeja müra oli ainus lärm, mida ta kontrollkäigul kuulis. Samuti polnud näha niipalju tolmu, et see õpilaste tervisele probleeme võiks tekitada. Tema sõnul koristatakse ehitusala pidevalt tolmust ja prahist, et seda mööda maja laiali ei kantaks. «Küll aga tuleb koolis sagedamini pesta treppe ja koridore, kus ehitajad pidevalt liiguvad,» nentis ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles