Esimene uus linnaliinibuss vurab peagi Poolast Tartusse

Kaspar Koort
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sel nädalal Poolas Slupskis käinud delegatsioon uuris esimesena Tartusse jõudvat bussi väga põhjalikult: nii seest, väljast kui ka põhja alt. Paremalt esimene on Go Busi juhatuse esimees Andrei Mändla.
Sel nädalal Poolas Slupskis käinud delegatsioon uuris esimesena Tartusse jõudvat bussi väga põhjalikult: nii seest, väljast kui ka põhja alt. Paremalt esimene on Go Busi juhatuse esimees Andrei Mändla. Foto: Kaspar Koort

Kui kõik sujub plaanipäraselt, võtab üks punavalge linnaliinibuss veel sel nädalal Põhja-Poola linnast Slupskist ette ligi 1200 kilomeetri pikkuse teekonna Tartusse. See on esimene gaasibuss 64st, mis hakkavad alates juulist taaralinlasi teenima.

Teisipäeval külastas Slupskis asuvat Scania tehast delegatsioon, kuhu kuulusid Tartu bussihanke võitnud Go Busi, piletimüügisüsteemi tehniliste lahendustega tegeleva Ridango, Scania Eesti ja linnavalitsuse esindajad. Seltskond inspekteeris põhjalikult esimest Tartusse tulevat bussi nii väljast kui ka seest ning tegi sellega paarikümne minuti pikkuse ringi Tartust pisut väiksema Slupski tänavatel.

«Muljed on positiivsed, mina olen rahul,» teatas Go Busi juhatuse esimees Andrei Mändla pärast proovisõitu. «Need bussid peavad vastu pidama kümme aastat ja olen kindel, et peavad ka.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles