P, 26.03.2023

Aleksander Kunileid täitis esimesel laulupeol eesti laulude tühimiku

, helilooja
Aleksander Kunileid täitis esimesel laulupeol eesti laulude tühimiku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aleksander Kunileid (1845–1875) kirjutas 1869. aasta talvel ja kevadel esimesele laulupeole mõeldes kolm laulu.
Aleksander Kunileid (1845–1875) kirjutas 1869. aasta talvel ja kevadel esimesele laulupeole mõeldes kolm laulu. Foto: EESTI KIRJANDUSMUUSEUMI KULTUURILOOLINE ARHIIV

Jaanuariks 1869 ei olnud laulupeo luba ikka veel ja see tekitas ärevust. Järjest tuli Tartusse vihjeid ja märkusi peo võimaliku ärajäämise kohta. Samal ajal täienes laulupeo repertuaar, kuhu andis oma osa helilooja Aleksander Kunileid.

Johann Voldemar Jannsen oli kaljukindel: tulgu, mis tuleb, ettevalmistused peavad jätkuma.

Maarja kiriku õpetaja Adalbert Hugo Willigerode astus loa saamiseks mitu otsustavat sammu. Ta osales jaanuaris Riias konsistooriumi istungil ja tutvustas peoteemat otse kindralkubernerile, käis Peterburis ja pani koos piiskop Johann Friedrich Cornelius Laalandiga paika pöördumise siseministri poole. See kõik ilmselt kiirendas loa saamist.

Märksõnad
Tagasi üles