P, 4.12.2022

Lapsed peavad remondi tõttu koolis respiraatorit kandma

Greete Palgi
, reporter
Lapsed peavad remondi tõttu koolis respiraatorit kandma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Ehitusest annavad Tartu Herbert Masingu koolis teada sildid, millel palutakse ajutiselt kasutada teisi trepi­kodasid. 
Ehitusest annavad Tartu Herbert Masingu koolis teada sildid, millel palutakse ajutiselt kasutada teisi trepi­kodasid. Foto: Sille Annuk

Mullu novembri lõpus algas Tartu Herbert Masingu koolis pikisilmi oodatud remont. Nüüd on ilmnenud, et mõnele õpilasele on remonditolm tekitanud hingamisteede vaevusi ning vähemalt kaks õpilast käib koolis respiraatoriga.

«Minu laps kaebas kuivade silmade ja nina limaskesta probleemi üle,» märkis lapsevanem, kelle võsu õpib Masingu koolis. Vanem selgitas, et lapsel olid silmad punased ja ärritunud tolmust, mida ehituse tõttu on koolimajas tavapärasest rohkem. «Remonti saaks ju ka koolivaheajal, eriti suvel teha. Ma ei mõista, miks jättis kool remondi tiheda koolitöö aega,» sõnas lapsevanem.

Kooli meditsiiniõde Juliana Kõrgekuhi tõdes, et kaks õpilast olid tõesti kurtnud nina limaskesta probleeme. «Mõnel tundlikumal õpilasel võib tolm limaskesta ärritada ja ebamugavust tekitada,» nõustus Kõrgekuhi. Üks laps oli oma algatusel juba respiraatori kasutusele võtnud, teisele oli kool selle andnud, et ta saaks peenikese lenduva tolmu eest nina ja suud katta.

Märksõnad
Tagasi üles