Vanemuise teatrit asub juhtima Ugala praegune juht Kristiina Alliksaar (1)

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kristiina Alliksaar (38).
Kristiina Alliksaar (38). Foto: Marko Saarm / Sakala

Sihtasutuse Teater Vanemuine nõukogu eesotsas kultuuriministeeriumi kantsleri Tarvi Sitsiga otsustas täna, et Vanemuise järgmiseks juhiks saab Kristiina Alliksaar, kellel hakkab lõppema ametiaeg Ugala juhina.

Kristiina Alliksaar lõpetas aastal 2001 Tallinna tehnikaülikooli ärijuhtimise erialal, 2007 Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kultuurikorralduse erialal ning 2010 Eesti muusika- ja teatriakadeemia kultuurikorralduse magistrantuuri. Ugala nõukogu valis ta juhatuse liikmeks ja teatrijuhiks jaanuaris 2014.

Vanemuise praeguse juhi Toomas Petersoni tähtajaline leping lõpeb suvel. Ta on Tartu Postimehele öelnud, et ei soovi sellel ametikohal jätkata.

Enne Toomas Petersoni on olnud Vanemuise eesotsas teatri veebilehe andmeil Paavo Nõgene, Aivar Mäe, Jaak Viller, Linnar Priimägi, Ago-Endrik Kerge, Kaarel Ird, Ants Lauter jmt. Naisi seniste Vanemuise juhtide hulgas ei ole olnud. (See ei vasta tõele. Eesti teatriliidu andmeil töötasid 1970. aastate algul Vanemuise direktor-korraldajana Lia Kevvai ja Reet Mikkel. - Täpsustus lisatud 17. jaanuaril.)

Tagasi üles