Maarja kirik tähistab aastapäeva laserite ja valgusefektidega

Tartu Maarja kirik.

FOTO: Ove Maidla

Täna tähistab Tartu Maarja kirik 177. aastapäeva piduliku jumalateenistusega kogudusemajas ja valgusmuusikaetendusega kiriku ees platsil.

Kell 12 algav kiriku aastapäevale pühendatud pidulik jumalateenistus on Tartu Maarja kogudusemajas (Õpetaja 5).

Kell 17 algab Maarja kiriku platsil (Pepleri 1) laserite ja valgusefektidega etendus, kus kadunud kirikutorni kellade muusika koos elektroakustilise kompositsiooni ja heliefektidega toob kuulajateni Tiit Kikas laserharfil. Kuulajatel on võimalus ka ise laserharfi mängida.

Kõnelevad linnapea Urmas Klaas, Maarja koguduse õpetaja Joona Toivanen, Maarja kiriku sihtasutuse nõukogu liige Toomas Savi ja ASi Eviko nõukogu esimees Rein Murumägi.

Üritus on õues, aga kõik saavad end lõkke paistel soojendada, pakutakse ka sooja jooki.

Tartu Maarja kirik pühitseti esimest korda esimesel pühapäeval pärast kolmekuningapäeva 1842. aastal. Toona oli see 11. jaanuar, sel aastal aga 13. jaanuar. Tänavu möödub sellest pidulikust pühitsemisest 177 aastat.

Maarja kirik on näinud aegade jooksul paljut: kujunenud eestlaste iseolemise keskuseks, olnud laulupeo häll, saanud nõukogude võimu ohvriks nii oma inimeste hukkamise kui ka kiriku hävitamise tõttu, olnud erinevate omanike käes, saanud kirikust spordihooneks ja nüüd juba aastaid taastamise ootuses. Kiriku taastamise esimene etapp on nüüdseks käima läinud, ehitab AS Eviko.

Tagasi üles