Parim vangivalvur on Jarmo Kälvijäinen Tartust

Jarmo Kälvijäinen

FOTO: Justiitsministeerium

Vanglateenistus tunnustas eile mulluseid parimaid vangivalvureid ja parima valvuri tiitli pälvis Tartu vangla esimese üksuse vanemvalvur Jarmo Kälvijäinen.

Kolleegid iseloomustavad teda kui aktiivset ja kohusetundlikku töötajat ning vanglateenistuse patriooti, kes oskab lahendada erakorralisi sündmusi, saadab kinnipeetavaid väljaspool vanglat, kuulub relvastatud üksusesse ja on ametiabi andja. Et paralleelselt tööga vanglas tegutseb Kälvijäinen ka meedikuna, osales ta ainsa vanglaametnikuna sõjakooli läbiviidud koolitusel, kus õppis lahinguvälja meditsiini.

Tartu vangla direktor Raini Jõksi sõnul võib Kälvijäinenit iseloomustada kui vanglateenistuse visiitkaarti ka väljaspool vanglat. «Jarmo tubli tegutsemine nii vanglas kui vanglast väljaspool väärib tunnustust. Kui ainuüksi möödunud aastat vaadata, siis aitas Jarmo Tartu vanglas kõige tulemuslikumalt välja selgitada kriminaalset vanglakultuuri levitavaid kinnipeetavaid ning tõkestas edukalt nende tegevust. Samuti võin esile tõsta Jarmo tööd ravimikasutuse kontrollimisel – ühe kuu jooksul tõkestas ta üheksa vangi ravimite kogumise. Kõike seda tehes suudab ta jääda inimlikuks, aga samas alati ka nõudlikuks. Need on vaid mõned asjad, tänu millele Jarmo parima valvuri tiitli pälvis,» märkis Jõks.

Lisaks parima valvuri tiitlile anti autasusid välja veel kuues kategoorias.

Kõige abivalmima valvuri tiitliga tunnustati Tartu vangla järelevalveosakonna vanemvalvurit Aleksei Bronzovit, kelle üks tugevusi on suhtlemis- ja läbirääkimisoskus: enamiku probleemidest lahendab ta konflikti ennetades sõnadega. Just seetõttu on Aleksei valitud üheks Tartu vangla läbirääkijaks.

Kõige sportlikum valvur on Tartu vangla järelevalveosakonna vanemvalvur Olavi Allase, kes on valvuritöö kõrval ka tipptasemel jooksja. Eesti kergejõustiku meistrivõistlustel tuli ta 1500 ja 3000 meetri distantsidel hõbedale, võitis Eesti karikavõistlused murdmaajooksus 10 km distantsil ning püstitas mitu isiklikku tippmarki. Euroopa meistrivõistlustel krossijooksus ületas Olavi finišijoone Eesti jooksjaist teise tulemusega.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles