Aivar Pohlak Tartu jalgpallihalli avamisel: hea, kui see veerand rehkendust on tehtud

Tartusse Roosi tänava vanasse lennukiangaari rajatud jalgpallihalli avamisel täna ütles Eesti jalgpalliliidu president Aivar Pohlak, et see on esimene pääsuke, kuid Lõuna-Eesti vajadused on märksa suuremad ja ainuüksi Tartu vajaks kaht täismõõtmetes jalgpallihalli.

«Mina ütleksin sellise õpetajalauriliku võrdluse, et on hea, kui see veerand rehkendust on tehtud, aga Eesti suuruselt teises linnas Tartus on talvised jalgpalli harrastamise tingimused olnud väga probleemsed,» rääkis Pohlak. «Hall täidab selgelt oma ülesannet ja vajadus selle järele on, selles pole kahtlustki. Näeme, kui palju lapsi siin kunstmurul on. See hall on selgeks seemneks, et lähitulevikus tuleks siia ka kaks suurt halli. On konkreetsed plaanid idee elluviimiseks ja sellest oleme ka omavalitsusjuhtidega kõnelnud.»

Pohlak märkis, et peaministrierakond ehk Keskerakond on oma valimisprogrammi pannud eesmärgi rajada koos omavalitsuste ja Eesti jalgpalliliiduga igasse maakonnakeskusesse täismõõtmetes jalgapallihall.

«Oludes, kus praegu on jalgpalluri elukutse Euroopas ja maailmas üks atraktiivsemaid, loovad riik ja omavalitsused sedasi Eesti noortele suurepärase eelduse konkureerida nendele atraktiivsetele töökohtadale. See pole otseselt Tartu teema, aga Põlva, Võru ja Valga teema küll – sealt, kust inimesed kipuvad ära minema, võib eelduste loomine elukutse omandamiseks olla oluline tegur, et inimesed jääksid.»

Sarnase kliimaga Soome kogemusele viidates ütles Pohlak, et Eestis võiks vajaduse katta üks hall igas väiksemas maakonnakeskuses. Narva, Pärnu ja Tartu puhul võiks olla kaks ja võibolla isegi kolm halli ning Tallinnas kuni seitse halli.

«Tallinnas on praegu neli jalgpallihalli ja ikka on meeletu puudus,» ütles Pohlak. «Lilleküla hallis pole poolt vaba tundi ka, tahtjaid oleks kümme korda rohkem. Ma ikkagi rõhutaksin, et me loome sedasi juurde olulise töökoha mõõtme. Tänapäeval räägime töökohtade tähtusest, sellisele töökohale aga konkureerivad justnimelt sellised noormehed, kellel muidu võib elus haljale oksale jõudmine olla keeruline.»

Tartu abilinnapea Monica Rand ütles, et Tartu linn jätkab ettevalmistusi täismõõtmetes jalgpallihalli peatseks rajamiseks. Ta lausus, et Raadi hall oma suuruselt on sobiv harjutamiseks noortele, kuid muu valiku puudumisel harjutavad seal ka täiskasvanud.

Tartu kui jalgpallilinna arendamist pidas Tartu Kalevi jalgpalliakadeemia jalgpallihalli avamisel kõneldes tähtsaks ka linnapea Urmas Klaas.

Roosi tänava lennukiangaar kuulub Tartu linnale ja on üheksaks aastaks rendile antud.

Tagasi üles
Back