N, 8.06.2023

Mesi Tare avas Sibulateel esimese tänavaraamatukogu

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments 2
Varnjas avas Mesi tare Sibulatee esimese tänavaraamatukogu.
Varnjas avas Mesi tare Sibulatee esimese tänavaraamatukogu. Foto: Herling Mesi

Varnja külas avas Mesi Tare kodumaja esimesena Sibulateel tänavaraamatukogu. Seesuguseid tänavaraamatukogusid võib leida ka Tartust.

«Innustust saime Tartust ja tema tänavaraamatukogudest. Oleme nelja tegutsemisaasta jooksul palju panustanud kogukonda, algatanud ja kaasa löönud mitmetes üritustes ning see oli vaid loomulik asjade käik. Eesmärk on ikka ja jälle midagi uut kogukonnale ning külastajaile pakkuda,» rääkis Mesi Tare perenaine Herling Mesi.

Varnjas tegutseb auväärse pika ajalooga Varnja raamatukogu, mis juba 90 aastat kohalikele lugemisrõõmu pakub. «Kindlasti ei paku tänavaraamatukogu konkurentsi Varnja päris raamatukogu uhkele kogule,» ütles ta. Mesi lisas, sooviks on hoopis suurendada Varnja külaliste elamusi ja anda tagasitulekuks põhjuseid. «Või kohalikule inimesele anda võimalus ükskõik mis hetkel läbi astuda ja endale sobiv lugemine valida,» rääkis Mesi.

Tänavaraamatukogust raamatu laenamisel ei ole loetud, mitu päeva võib raamatut laenaja kodus hoida. Oluline on, et inimestel oleks rõõmu raamatutest. Siit võib laenata raamatut kohapeal lugemiseks või kaasa võtta, et see hiljem tagastada. Samuti võib meelepärase raamatu vahetada välja mõne teise trükise vastu.

Varnja tänavaraamatukogu avab ukse lastekirjanduse väljapanekuga, samuti leidub kokaraamatuid ja muid teoseid. Ilukirjandust ja muid raamatuid lisandub pidevalt ning aeg-ajalt värskendatakse ja vahetatakse raamatukogu väljapanekut. 

Tänavaraamatukogu leiab Sibulateel seigeldes Varnjast, Mesi Tare kodumaja peaukse kõrvalt.

Facebook Twitter
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles