E, 5.12.2022

Taas saab esitada Oskar Lutsu huumoripreemia kandidaate

Tartu Postimees
Taas saab esitada Oskar Lutsu huumoripreemia kandidaate
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Gert Kiiler, möödunud aasta Oskar Lutsu huumoripreemia laureaat.
Gert Kiiler, möödunud aasta Oskar Lutsu huumoripreemia laureaat. Foto: Valdo Ots / Sakala

Palamuse Kultuur kuulutab välja avaliku konkursi Oskar Lutsu huumoripreemia 2019. aasta kandidaadi leidmiseks. Konkursi eesmärk on ergutada Jõgeva valla inimeste huvi huumori vastu ning avaldada rahva poolehoidu ja toetust kirjutavatele humoristidele ja huumorit esitavatele näitlejatele.

Preemia antakse igal aastal ühele inimesele või loomingulisele kollektiivile, kes eelmise aasta jooksul rahvast enim naerutanud. Eelistatud on huumorit kirjutavad autorid.

Ettepanekuid tänavuse huumoripreemia saaja kohta saab esitada e-posti aadressil kultuur@palamuse.ee või paberil Jõgeva vallavalitsuse kantseleisse (Suur tänav 5, Jõgeva) kuni 18. veebruarini.

Kandidaadi esitajal palume lisada ka lühikese põhjenduse, mis just see inimene peaks huumoripreemia saama. Ettepanekuid saab esitada 18. veebruarini 2019. Ettepanekuid võivad teha kõik huumorisõbrad, mitte ainult Jõgeva valla inimesed.

Oskar Lutsu huumoripreemiat on Palamusel välja antud 1987. aastast. Tava algatasid omal ajal Kevade kolhoos ja huumoriajakiri Pikker, selle jätkamise eest on eri aegadel head seisnud Palamuse Oskar Lutsu kihelkonnakoolimuuseum ning MTÜ Sokuturi koostöös kohaliku omavalitsusega. Tänavusest aastast on huumoripreemia väljaandmisel eestvedajaks Jõgeva valla hallatav asutus Palamuse Kultuur. Preemiasumma kogutakse kokku rahva annetustest, oma osa lisab ka vald.

Huumoripreemia esimene laureaat kuulutati välja Oskar Lutsu 100. sünniaastapäevaks ja selleks osutus tuntud humorist Priit Aimla. Mullu sai huumoripreemia eelkõige telesarjade stsenaristina tuntud Gert Kiiler. Kuna aastatel 1991 ja 1992 jäi preemia heitlike aegade tõttu välja andmata, jagatakse Palamusel huumorivaldkonna tunnustust tänavu 31. korda.

Huumoripreemia laureaatide hulgas on nii tuntud humoriste, nagu Toomas Kall, Andrus Kivirähk, Mart Juur, Jüri Tuulik jt, näitlejaid, nagu Eino Baskin, Ita Ever, Tõnu Aav jt, ning karikaturiste, nagu Priit Pärn, Urmas Nemvalts ja Ants Kasesalu.

Märksõnad
Tagasi üles