E, 11.12.2023

Mõnesajaeurone kasu läks noorele tanklaröövlile maksma pika vangistuse (1)

Kristel Kaljuvee
, tegevtoimetaja
Copy
Kohus võttis Dmitri Buldakovi vahi alla läinud aasta 12. jaanuaril. Tanklaröövel varjas kiivalt oma nägu.
Kohus võttis Dmitri Buldakovi vahi alla läinud aasta 12. jaanuaril. Tanklaröövel varjas kiivalt oma nägu. Foto: Kristjan Teedema

Möödunud aasta jaanuari alguses röövis 29-aastane Dmitri Buldakov Annelinnas Jaama tänaval asuvat Premium 7 tanklat koos kaasosalisega, kelle isik jäi menetluse käigus tuvastamata. Esmaspäeval tunnistas Tartu maakohus Buldakovi süüdi röövimises, varguses ja vägivallas võimuesindaja vastu.

Lõuna ringkonnaprokuratuur esitas algul Buldakovile süüdistuse nii läinud aasta 4. jaanuaril toimunud Premium 7 tankla röövimises, kui ta viis noaga ähvardades kaasa 239 eurot, kui ka mõni päev hiljem 7. jaanuaril aset leidnud Jaama tänava Olerexi röövis, sealt rööviti samuti noaähvardusel 100 eurot. Kohus mõistis​ Buldakovi viimases episoodis õigeks, sest prokurör loobus kohtuvaidluses süüdistusest ses asjas.

Lisaks süüdistas prokuratuur Buldakovi ​selles, et 2017. aasta 7. detsembril kasutas too vägivalda ametikohustusi täitva patrullpolitseiniku vastu. Samuti süüdistati teda 2017. aasta lõpus toime pandud kolme kommikarbi, ühe võileiva ja nelja šokolaadi varguses samast Olerexi tanklast, kust hiljem sularaha rööviti.

Turvakaamerad

Kriminaalasjas riiklikku süüdistust esindanud Lõuna ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Toomas Liiva sõnul aitasid edukale uurimise kaasa tanklate turvakaamerad: tänu kvaliteetsetele salvestistele tuvastasid uurijad, et süüdistataval olid jalas samad jalanõud nii 2017. aasta lõpus Olerexi tanklast maiustuste ja võileiva varastamise ajal kui ka mõni päev hiljem, kui ta röövis Premium 7 tanklat.

Kaamerapilt Premium 7 tanklast, mis aitas politseil röövli jälile jõuda.
Kaamerapilt Premium 7 tanklast, mis aitas politseil röövli jälile jõuda. Foto: Politsei- ja piirivalveamet

«Olerexist varguse toime pannud isik ehk Buldakov oli kaamerapildilt selgelt äratuntav. Tänu sellele seosele õnnestus uurijatel röövimises kahtlustatav kiirelt selgeks teha ja kinni pidada,» ütles Liiva.

Prokuröri sõnul tegid Lõuna prefektuuri uurijad ja kriminalistikaekspert ühe tankla turvasalvestise analüüsimisel väga head tööd ning nii õnnestus tuvastada kurjategija täpne liikumistrajektoor. Sellega sai tankla põrandal olnud sadade jälgede seast teha kindlaks kurjategija jalatsite jäljed.

On hea meel tõdeda, et mõnesaja euro nimel toime pandud röövide kõrgaeg on jäänud aastate taha, ütles prokurör Toomas Liiva.

«Jäljeekspertiis kinnitas, et Buldakovi kinnipidamisel olid tal jalas samad jalanõud, mis sel ajal, kui ta pani toime Olerexi tanklas varguse ja mõni päev hiljem Premium 7 tankla röövi,» ütles Liiva.

Kaasosaline teadmata

Vanemprokuröri sõnul tuli prokuratuuril loobuda Buldakovile esitatud süüdistusest Olerexi tanklast sularaha röövimise asjus.

«Kohtuprotsessi käigus tekkis põhjendatud kahtlus, et Olerexi tankla röövimise võis toime panna mõned päevad varem koos Buldakoviga Premium 7 tanklat röövinud mees. Uurimise käigus meest aga tuvastada ei õnnestunud,» täpsustas Liiva.

«On hea meel tõdeda, et mõnesaja euro nimel toime pandud röövide kõrgaeg on jäänud aastate taha. Hetkeline 239-eurone kasu läks 29-aastasele kurjategijale maksma üheksa aastat tema edasisest elust,» ütles prokurör.

Kohus mõistis Buldakovile kuus aastat vangistust. Koos varem mõistetud kandmata karistusega tuleb tal kanda üheksa-aastane vangistus. Selle algust arvestatakse 11. jaanuarist 2018.

Menetluskuluna tuleb süüdistataval tasuda 3631 eurot. Kannatanutele tekitatud kahju katteks tuleb Buldakovil hüvitada 259 eurot.

Kohtumenetluse pooled saavad esmaspäevase otsuse vaidlustada seitsme päeva jooksul.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles