Jahimaja omanik müüb loata 15 000 euro eest fotograafi loomingut

Trofeena kodulehel müüdav kollaaž Helis Künnapi fotodest, mille eest küsitakse 15 000 eurot. Rohelises suleboas naine on Kärt-Eha Viht, kes ei soovi kollaaži müümise eest fotograafile tasuda. Trofeena Kodulehe Kuvatõmmis

FOTO: Trofeena Kodulehe Kuvatõmmis

Detsembri lõpus avastas Tartu fotograaf Helis Künnap enda tehtud fotod Jõgevamaal asuva Trofee jahimaja omaniku Kärt-Eha Vihti veebilehelt. Viimane müüb seal piltidest tehtud kollaaži 15 000 euro eest. Kuigi Viht on fotosessioonil tehtud jäädvustuste eest tasunud, ei ole ta Künnapilt ostnud õigust fotosid edasi müüa.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Künnap ja Viht on varemgi koostööd teinud. «Olen mitu korda tema jahimajas pildistamas käinud, aga piltide edasimüümisest pole meil kunagi juttu olnud,» rääkis Künnap. Tema väitel oli neil suusõnaline leping, et Viht võib Künnapi tehtud fotosid kasutada vabalt jahimaja reklaamimiseks. Et aga piltidest on tehtud uus toode, mida edasi müüakse, tuli talle üllatusena.

Peale Künnapi loomingul põhineva kollaaži on trofeena.com veebipoes müügil veel viis samalaadset taiest, millest ühegi juures ei ole märgitud fotode autorit.

Tagasi üles