Tartu idufirma aitab metallitööstustel aega ja energiat kokku hoida

Fractory.co tegutseb Tartus Sparki majas. Ettevõtte üheksaliikmelist meeskonda juhib firma asutaja Martin Vares (esiplaanil). 

FOTO: Margus Ansu

Aasta tagasi Tartus tegutsema hakanud idufirma Fractory.co toob tulu nii inseneridele kui ka metallitootjatele. Fractory.co on veebiplatvorm, kuhu insener saab üles laadida vajaliku metalldetaili joonised. Seejärel arvutab süsteemi algoritm automaatselt välja soodsaima hinnapakkumise ning tellija saab hetkega teada, milline ettevõte saab talle vajaliku detaili kõige kiiremini ja soodsamalt valmis teha ning ka tarnida.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Fractory.co asutaja ja juhatuse esimees Martin Vares selgitas, et ettevõtte loomise idee tekkis ajal, mil ta ise pidas ühes tööstusettevõttes inseneriametit. «Selleks, et saada sobivat hinnapakkumist, tuleb aega kulutada meilide vahetamisele ja telefonikõnedele, seejärel välja selgitada, millise pakkumise tarne on kõige kiirem ja soodsam, ning alles siis asuda tellimust vormistama,» märkis ta.

Tellimise infovahetuse kiirendamiseks mõtleski Martin Vares koos kaasasutajate Joosep Merelahe ja Rein Tormiga välja Fractory.co. Vares selgitas, et tootmisettevõttes on aeg määrava tähtsusega ning infovahetus peab sellega kaasas käima.

Tagasi üles