Tartu saadab noored suusatajad Ameerikasse talimängudele

Tartu suusaklubi noored treeningus.

FOTO: Sille Annuk

Täna kell 16 saadab Tartu linn teele noored suusatajad, kes lähevad Tartut esindama rahvusvahelistele laste talimängudele Lake Placidisse. 

Tartu on liitunud rahvusvahelise olümpiakomitee patronaaži all tegutseva rahvusvahelise spordiorganisatsiooniga International Children Games, kes korraldab igal aastal rahvusvahelisi laste mänge.

Mängud, millest saavad osa võtta 13–15aastased noorsportlased, on üles ehitatud sarnaselt olümpiamängudega ning võistlustel saavad noored omavahel sportlikult mõõtu võttes kogeda tiitlivõistlustelaadset olukorda. Mängude eripära on aga see, et nendest ei võta osa riikide, vaid linnade koondised. Eestist on selle võistlussarjaga praegu liitunud vaid Tartu. 

Tänavused rahvusvahelised laste talimängud toimuvad 6.–12. jaanuarini endises olümpialinnas Lake Placidis USAs. Tartu neljaliikmeline noortekoondis osaleb murdmaasuusatamises. Koondisesse kuuluvad Tartu suusaklubi sportlased Mari Ann Jahhu, Pillerin Vilipuu, Mihkel Renning ning Ralf Kivi. Ralf Kivi kannab avatseremoonial ka Tartu lippu ja osaleb linna esindajana mängude tule süütamise tseremoonial. 

Tagasi üles