Millise motoklubiga on ta koostööd teinud?
Kas eetiliselt ei ole probleemne teha koostööd autokraatlikult juhitava riigi valitsusega?
Me ei tee koostööd Tšetšeenia valitsusega, meie asjaajamine toimub omavalitsuse tasandil ja minu teada pole ükski riik öelnud, et Groznõiga ei võiks teha koostööd. Ükski inimene, kellega me suhtleme, pole ka sanktsioneeritute nimekirjas. Ka meie peaksime stereotüübist Tšetšeenia kohta loobuma. Kui me jätame sõlmimata võimalikud sidemed, siis meile sellest tulu ei tõuse, pigem kahju.
Miks just Tšetšeenia. Miks mitte mõni teine riik?
Sest me sattusime kokku just tšetšeenidega, mitte näiteks sudaanlastega.
Nimetate Tšetšeeniat külalislahkeks ja turvaliseks maaks. Samas on jäänud mulje, et olud on seal päris rahutud. Ramzan Kadõrovi isa tapeti ja talle endalegi on mitu korda proovitud teha atendaati.
Aga vaadake, millal see kõik oli. See oli üle kümne aasta tagasi. Mis oli Eesti 20 aastat tagasi? Tahan öelda, et olud on ajas muutuvad. Mina räägin seda, mida me kohapeal nägime.
Kas te ei karda minna vastuollu Eesti Vabariigi ametliku välispoliitikaga, mis on natuke ettevaatlikum?
Me oleme ka välisministeeriumile selle koostöödeklaratsiooni saatnud. Omavalitsusel peaks ikkagi säilima õigus arendada turismialast koostööd. Vastasel juhul tekib küsimus, et mis riik meil on, kui seda teha ei tohi. Kuulan välisministeeriumi nõuandeid hea meelega, siiani pole ma aru saanud, et seda teha ei võiks.
Urmas Paet ei kiida koostööd heaks
Otepää vallavalitsuse koostööd Groznõi linnavalitsusega kritiseeris täna endine välisminister ja praegune Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet.
«Täna ei ole ju 1. aprill. Seega Otepää otsib tõsimeeli koostööd Kadõrovi režiimiga. Kõigist maailma piirkondadest valis Otepää kuritegeliku režiimi, mis otsib paaniliselt rahvusvahelist respekti. Otepää juhid võiksid lugeda inimõigusorganisatsioonide raporteid Tšetšeenia režiimi julmuste kohta ja seejärel kaaluda uuesti, kas sai ikka adekvaatne otsus tehtud,» kirjutas Urmas Paet Postimehele saadetud e-kirjas.