E, 5.06.2023

Tänasest võib minna jalgsi Peipsi jääle

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Peipsi talvine kallas Mustvees
Peipsi talvine kallas Mustvees Foto: Kristjan Teedema

Külmad ilmad ja paranenud jääolud Peipsi järvel lubavad tänasest minna jalgsi Peipsi järve jääle. Alates 22. detsembrist on lubatud Eesti poolel minna Peipsi järve jääle – seda Eesti Vabariigi territooriumil Jõgeva- ja Tartumaa piires kaldast kuni kolme kilomeetri kaugusele.

Piirivalvurite jääluure andmed näitavad, et keskmiselt on Peipsil jääkate 5–20 cm paks, mis tähendab, et jääle minek jalgsi on nüüd juba ohutu. Küll aga tuleb jääkattel liikujatel olla tähelepanelik, sest jääolud järvistul on paiguti üsna ebaühtlased.

Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits soovitas, et kindlasti peaks jääle mineja kaasa võtma laetud mobiiltelefoni, navigatsiooniseadme ja jäänaasklid ning teavitama oma lähedasi järvele minekust. «Tuleks arvestada oma tervisliku seisundiga ja hinnata jõuvarusid, et hiljem probleemideta tagasi lähedaste juurde jõuda.»

Piirivalvurid soovitavad järvejääle mineku ja tagasituleku lähimas kordonis registreerida, kuna selliselt on võimalik ennetada õnnetusjuhtumeid ja säästa inimelusid. Värskeimat infot jääolude kohta saab politsei kodulehelt, lähimast kordonist või piiriveekogu.ee rakendusest.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles