K, 22.03.2023

Tea Varrak lahkub haridus- ja teadusministeeriumi kantsleri kohalt

Tartu Postimees
Tea Varrak lahkub haridus- ja teadusministeeriumi kantsleri kohalt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 12
Tea Varrak.
Tea Varrak. Foto: Raul Mee / Raul Mee/Mollusk Meedia

Täna õhtul kell üheksa edastas haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak ministeeriumi töötajatele kirja, milles teatas oma tagasiastumisest.

Haridusminister Mailis Reps ütles Tartu Postimehele veidi varem, et räägib neljapäeval Varrakuga ilmnenud probleemidest ning nende lahendamise võimalustest. Repsi hinnangul ei olnud Varraku lahkumine kantsleri ametist kindel.

Tartu Postimees kirjutas teisipäeval, et mitmed endised ministeeriumi ametnikud on kritiseerinud Varraku väidetavalt ebapädevat juhtimisstiil, mis sundis ministeeriumist lahkuma arutult palju töötajaid. Ka kolmapäevases lehes heitsid mõned HTMi endised töötajad kantslerile ette vassimist töökohtade üleviimisel Tartust Tallinnasse ning teisigi ootamatult ja häirivalt muutunud otsuseid.

Avaldame Tea Varraku pöördumise:

«Head kolleegid!

2018. aasta algus oli mu jaoks raske isiklikus elus, aasta lõpp tööalaselt.

Viimastel päevadel olen pidanud tõrjuma meedias minu kohta esitatud valesid ja pahatahtlikke sõnumeid ja isegi laimu, mis tegid mulle haiget. Õnneks on olnud ka kümneid ja kümneid toetuseavaldusi nii ministeeriumist kui väljastpoolt maja. See on aidanud elus püsida.

Ütlesin muu hulgas korduvalt, et olen otsusekindel inimene. Mõnikord tuleb langetada ka otsuseid, mis ei ole meeldivad. Tegin ministrile ettepaneku mind tagasi kutsuda Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri kohalt.

See otsus on sündinud vankumatust soovist taastada rahu nii enda jaoks kui töörahu ministri ja meie tublide kolleegide jaoks. Ministeerium on sattunud kriitika alla. Sellega ei saa ma kuidagi leppida.

Olen ministeeriumis koos võimeka meeskonnaga alustanud suuri asju, keeranud ministeeriumi näo meie koolide, õpetajate ja teiste partnerite poole ja olen kindel, et selle tööga ja avatusega ka jätkatakse. Ning märgatakse ka seda, mida positiivset oleme ellu viinud. 

Soovin väga, et meie haridusel ja teadusel läheks jätkuvalt hästi.

Tea»

Ministeeriumi kommunikatsioonijuht Tarmu Kurm ütles, et pole veel teada, kes saab Varraku kohusetäitjaks. «Kõigepealt peab minister Reps otsustama, kas ta rahuldab Varraku lahkumisavalduse,» sõnas Kurm. 

Kurm ei osanud täpsustada, mida pidas Varrak silmas meedias esitatud valede all. Varraku endaga ei õnnestunud Tartu Postimehel ühendust saada.

Märksõnad
Tagasi üles