Peipsi jääkattele veel jalgsi ei tohi minna

Peipsi järv. FOTO: SILLE ANNUK / PM/SCANPIX BALTICS

20. detsembrist võib minna jalgsi Lämmijärve, Pihkva, Vaniku, Pattina, Kriiva ja Pabra järve jääle. Peipsi jääkate on veel ohtlikult nõrk, mistõttu sellele minek on endiselt keelatud.

Kalastushuvilistel tuleb hoiduda jõgede ja ojade suudmetele liiga lähedale minemast, sest jää neis kohtades on liikuva vee tõttu ohtlikult nõrk. Peipsi järve jää inimest kindlapeale veel ei kanna, sõidukitest rääkimata ning seepärast on Peipsile minek ka keelatud.

Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits viitas eesootavale lumisele nädalavahetusele ning soovitas järvejääle minejatel end ennekõike soojalt ja ilmale vastavalt riidesse panna. «Järvele minnes võtke kaasa ka laetud mobiiltelefon, et ohu korral oleks võimalik hädaabinumbril helistada ja meid appi kutsuda. Kindlasti ei tohiks järvele jääda ka nii kauaks, et pimedas enam tagasiteed ei leia. Kui järvejääl viibides peaks ilm ootamatult halvenema, udu tekkima või hakkab külm liialt näpistama, tuleks viivitamata liikuda tagasi kaldale, et iseenda tervist asjata ohtu ei seataks,» soovitas Ernits.

Piirivalvurid tuletavad meelde, et järvejääle minek ja tagasitulek tuleb registreerida lähimas kordonis, kuna nii on võimalik ennetada õnnetusjuhtumeid ja säästa inimelusid. Värskeimat infot jääolude kohta saab politsei kodulehelt, lähimast kordonist või veebirakendusest piiriveekogu.ee.

Tagasi üles
Back