Kõige väiksemad tuubitajad saavad lumeparki oma raja

Kaspar Koort
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lumepargi eestvedja Jaan Olmaru puges lumerõngasse nende radade ees, kust saavad muretult pikka liugu nautida kõige väiksemad tuubitajad. Taamal teeb veel oma tööd lumekahur.
Lumepargi eestvedja Jaan Olmaru puges lumerõngasse nende radade ees, kust saavad muretult pikka liugu nautida kõige väiksemad tuubitajad. Taamal teeb veel oma tööd lumekahur. Foto: Margus Ansu

Eeloleval laupäeval avab oma neljanda hooaja Eesti Rahva Muuseumi lähedal Raadi vanas kruusaaugus tegutsev Tartu lumepark. Kõige väiksematele lumerõngasõidu sõpradele mõeldes on lumeparki rajatud päris uus rada. 

Üks lumepargi eestvedajatest Jaan Olmaru rääkis, et uus rada tehti nende kõige populaarsema raja kõrvale, kust tohib alla sõita ka sel kombel, et laps on lumerõngas lapsevanema süles. «Seal on olnud alati järjekord, seega leidsime, et üks selline rada võiks veel olla. Uus rada on lauge ning sobib ka päris mudilastele,» märkis Olmaru.

Lumepargis pandi lumekahur tööle juba novembri lõpus ning seitsmest rajast neli suudeti ka ligi poolemeetrise kunstlumekihiga katta, kuid siis tuli peale soojalaine ning tööd jäid seisma. Uuesti saadi asja kallale asuda eelmisel reedel ning nüüd ollakse sealmaal, et teha on jäänud veel kaks rada. Et külmakraadid lähevad täna-homme krõbedamaks, saadakse Olmaru kinnitusel laupäevaks kindlasti rajad valmis.

Lisaks lumerõngasõidule saab tänavu lumepargis harrastada ka lumelauasõitu, kui kelgunõlvale paigaldatakse vastavad liurauad. Järgmisel hooajal on plaan teha lumelauduritele päris oma rajad koos tõstukiga.

Kui ilmataat soosib, tahetakse sel hooajal kindlasti püsti saada ka lumelinn. Selleks oleks aga tarvis piisavalt looduslikku lund, sest kunstlumi skulptuuride tegemiseks kõige sobivam ei olevat. Kui lund jagub, sõidetakse sisse ka paralleelselt Muuseumi teega kulgev murdmaasuusarada.

Märksõnad

Tagasi üles