Tartu linn ootab ettepanekuid kultuurivaldkonna parimate tunnustamiseks

Tartu linn jagas möödnud aastal Tartu Kultuurikandja laureaadid Elektriteatris.

FOTO: KRISTJAN TEEDEMA / PM/SCANPIX BALTICS

Kuni 20. detsembrini saab esitada kandidaate Tartu Kultuurikandja 2018 aunimetusele. 

Kultuurikandja on linna algatusel loodud aunimetus, mille eesmärgiks on tunnustada ning tänada Tartus tegutsevaid ning aasta jooksul linna kultuurielus silma paistnud loovisikuid ja loomingulisi kooslusi. Kultuuriosakond ootab ettepanekuid, mis aitavad välja selgitada 2018. aasta parimad ning tagavad, et lõppeval aastal kultuurivaldkonnas silma paistnud inimesed ja organisatsioonid saaksid tehtud töö eest väärilise tunnustuse.

Kandidaate on võimalik esitada järgmistes kategooriates: 1) aasta kultuurisündmus, 2) aasta kultuuriorganisatsioon, 3) aasta teose looja või esitaja, 4) aasta rahvakultuurikandja, 5) aasta noor kultuurikandja, 6) aasta kultuurikorraldaja, 7) aasta kultuurikajastaja, 8) aasta uustulnuk ja 9) aasta kultuurisõbralik ettevõte.

Esitatud kandidaatide seast valib aunimetuste nominendid ja laureaadid välja komisjon, kuhu kuuluvad kultuurivaldkonna eksperdid ja linna esindajad.

Ettepanekuid saab esitada kuni 20. detsembrini 2018. Ettepanekut esitades tuleb anda lühike ülevaade kandidaadi loomingulisest tegevusest 2018. aastal ning aunimetusele esitamise põhjendus. Lisaks tuleb välja tuua aunimetuse kategooria, üldine informatsioon kandidaadi loomingulise tegevuse kohta ning esitaja kontaktandmed.

Kultuurikandja pidulik tunnustustseremoonia toimub 2019. aasta veebruaris, mil avalikustatakse laureaatide nimed. Aunimetuse laureaadid saavad kingituseks kunstiteose ning preemia.

Tagasi üles
Back