L, 3.06.2023

Aasta tegu saab valida veel paar päeva

Aime Jõgi
Facebook Twitter
Comments
Üks aasta teo kandidaate Tartus on Eedeni kaubanduskeskuse uus ja suurem nägu. Pilt tehtud avamisepäeval, 24. novembril.
Üks aasta teo kandidaate Tartus on Eedeni kaubanduskeskuse uus ja suurem nägu. Pilt tehtud avamisepäeval, 24. novembril. Foto: Sille Annuk

Tartu Postimees ja Tartu linnavalitsus kutsuvad kõiki tartlasi ja Tartu sõpru kaasa mõtlema ja arvamust avaldama, mis oli tänavu saavutus, ettevõtmine või üritus, mis vääriks aasta teo tiitlit. Hääletus kestab 18. detsembrini.

Igaüks saab oma eelistusest teada anda Tartu kodulehel www.tartu.ee/aastategu2018 , Tartu Postimehe veebilehel, e-kirjaga aadressil maarika@eestimeedia.ee või Tartu Postimehe paberlehes ilmuva talongiga.

Aasta teo kandidaadid on:

Eesti lipu heiskamine Tartu veetorni,

idaringtee kolmanda ehitusala valmimine,

Karuplatsi tühimiku täitnud ärihoone R7,

Kesklinna kooli uued õpperuumid,

koguteos «Tartu toomkirik. Katedraal. Raamatukogu. Muuseum»,

Koidula ja Jannseni mälestusväljak,

Eedeni laienenud keskus,

näitus «Ise tehtud Eesti» Eesti Rahva Muuseumis,

näitus «Traditsiooni sünd. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist» Tartu kunstimuuseumis,

Pirogovi platsi uuendamine,

Raatuse kooli renoveerimine,

Rait Ratasepa maailmarekord ultratriatlonis,

Tartu apell ja Emajõe kett, samuti teised kodanikualgatused, mis aitasid kaasa puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamisele,

Tartu Elektriteater – Lõuna-Eesti ainus väärtfilmikino,

Tartu linnaraamatukogu «Jutupeatuse» üleriigiline projekt,

Tartu ülikooli spordihoone juurdeehitis,

Tartu Uue Teatri lavastus «Kremli ööbikud» kui kultuurieksport Narva,

Tartu ülikooli raamatukogu remondi lõpetamine,

uued lennuajad avardamas Tartust lendamise võimalusi,

uus mänguväljak Jaamamõisa linnaosas,

Veeriku spordikeskus,

üliõpilaslaulupidu Gaudeamus Tartus.

Tartu aasta tegu kuulutatakse välja 27. detsembril kell 12 Tartu raekoja saalis.  Kõigi hääletanute vahel lähevad loosi Postimehe kirjastuses ilmunud raamatud ja Tartu linna meened. Tartu aasta tegu valitakse 21. korda.

Senised suured teod

Senised Tartu aasta teod on olnud: Vanemuise kontserdimaja (1998), Jaani kiriku tornikiivri taastamine ning kirikukellad Peetrus ja Paulus (1999), korvpallimeeskonna TÜ/Delta Eesti meistritiitel ja karikavõit (2000), Aura Keskuse avamine (2001), Treffneri kooli renoveerimine (2002), Turusilla ehitamine (2003), tunnelkollektori Kesklinna-2 ehitamine (2004), Jaani kiriku taastamine (2005), hansalodja Jõmmu ehitamine (2006), Athena konverentsi- ja kultuurikeskuse ning Volga restorani taastamine (2007), Tartu Ülikooli Kliinikumi uued ravihooned (2008), rahvusvahelise lennuliikluse taastamine Tartus (2009), kopsu siirdamine Tartu Ülikooli kliinikumis (2010), Ahhaa keskus (2011), Tartu vaksalihoone ootesaali valmimine (2012), Lääneringtee ja Idaringtee esimese etapi valmimine (2013), Võidu silla renoveerimine (2014), Ihaste silla ja Idaringtee teise etapi ehitamine (2015), Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehitamine (2016) ja Kaarsilla renoveerimine (2017).

Aasta tegu aasta eest oli Tartu kaarsild.
Aasta tegu aasta eest oli Tartu kaarsild. Foto: KRISTJAN TEEDEMA
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles