Elmari raadio tegijad istuvad kuuse all, soovilood kostavad üle südalinna

Elmari raadio saatejuhid Kristiina Kraus ja Tambet Ind oma läbipaistvas stuudios.

FOTO: Sille Annuk

Tartu raeplatsi ühte klaasmaja lähemalt takseerides saab linlane näha Elmari raadio saatejuhte näost näkku ning päris hea ettekujutuse sellest, mismoodi töö otse-eetri stuudios käib.

Täna hommikul mikrofonide taga istunud Kristiina Kraus ja Tambet Ind ütlesid, et neilgi on väga hea meel oma kuulajate nägusid näha.

Ka kella öeldakse Elmari raadios raekoja torni sihverplaadi osutite järgi.

Kuna pühapäeva ennelõunal loetakse Elmari raadiost ette sõnumeid ja interneti teel tulnud tervitusi ning mängitakse soovilugusid, siis pole haruldane, et mõni laps või täiskasvanu, kes on tulnud kuusele oma soove külge riputama, satub mõttele saata soov või tervitus teele ka Elmari raadiost.

Sealsamas kirjutataksegi see paberile ja pistetakse klaasmaja ukse vahelt sisse. Inimestele meeldib väga, kuidas nende öeldu juba mõne minuti pärast üle platsi kõlab ning üsna magus on ka ette kujutada, et too inimene kas siis Võrus, Haapsalus või Sõrves seda eetris loetud tervitust ja muusikapala samal ajal kuuleb.

Kristiina Kraus rääkis, et Elmari raadio käib sageli oma stuudioga üritustel väljas, aga advendi ajal rahva ees Tartu raeplatsil olemine on tänavu esmakordne.

«Siin on hästi-hästi vahva! Läbi stuudio klaasseinte me ju näeme, mis inimesed väljas teevad ja kuidas reageerivad,» lisas Tambet Ind. «Vahel nad tantsivad mõne meie loo järgi ja lehvitavad.»

Kuigi saatejuhtidel on jope seljas, siis külm ei ole, kuna klaasmajja on toodud soojad radiaatorid. Kui päeva teisel poolel hakkab ilm hämarduma, on raadiotegijate sõnul tuledes raeplats lausa lummav, mis toob meeleolu stuudiossegi.

«Kahjuks ei ole meie eetriaega veel lumesadu sattunud, selle tahaks ka ära näha,» märkis Kristiina Kraus unistades.

Tartu Raekoja platsi valguskülast kostab Raadio Elmar otse-eetrisse veel 23. ja 30. detsembril kell 10–15.

Väike uudistaja stuudio seina taga paremal.

FOTO: Sille Annuk

Tagasi üles