Karijärve keelpilliorkester esitleb Salemi kirikus uut plaati

Uus plaat.

FOTO: Erakogu

Karijärve keelpilliorkester on Tartumaal tegutsenud üle kümne aasta ja 16. detsembril kell 15 leiab Salemi kirikus aset nende plaadiesitluskontsert «Kasvamine»

Publiku ees on keelpilliorkester ja solistid. Juhendab Eveli Roosaar ning klaveril saadab Ebe Müntel. Sisse pääseb vaba annetusega

Orkester sai alguse siis, kui Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli viiuliõpetaja Eveli Roosaar asus korraldama oma kodutalus Karijärvel õpilastele suvekooli.

Viiuldajate suvelaagri populaarsus kasvas ning laagriga liitusid viiuliõpilaste õed-vennad, sealhulgas kitarridel, flöötidel ja tšellodel.

Orkester põhineb täielikult lapsevanemate ja õpetaja erainitsiatiivil ning tegutseb projektipõhisel rahastusel.

Paljud mängijad on pälvinud konkursivõite ja vanemad õpilased jätkavad muusikuteed Tartu Heino Elleri muusikakooli keskastmes, Tallinna muusikakeskkoolis ja Eesti muusika- ja teatriakadeemias.

Noorteorkestri koosseisu kuulub 30 last ja noort vanuses 7–21 aastat.

Suvelaager.

FOTO: Lõuna-Eesti Postimees

Muusikud on andnud edukalt kontserte Eesti saartel, Lõuna-Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis ja Venemaal.

Levinuks on kujunenud kontserdiformaat, kus kontserdi esimese poole sisustavad noored solistid klassikalise viiulimuusikaga ning teises pooles esitab orkester rahvamuusikat.

Osaletud on mitmetes suurtes koostööprojektides.

Lisaks pööratakse suurt tähelepanu kogukonna laste ja noorte muusikalisele harimisele. Ellu on kutsutud koolikontsertide sari «Karijärve keelpilliorkester tuleb külla» ning «Noored talendid», mis tähendab kontserte Tartu ja Tartumaa koolides ja muusikakoolides. Kontserttegevuse ja noortetöö kõrval tegeldakse ka heategevusega.

2014. aastal valmis orkestri duubel-CD «Rändamine», mis on saanud head tagasisidet ja leidnud eetriaega mitmes raadiojaamas. Nüüd sai valmis järgmine duubelplaat.

Tagasi üles