Palamuse muuseumit külastas seitsme päevaga tuhatkond inimest

Klassituba.

FOTO: Liina Laurikainen/Palamuse muuseum

Eelmisel laupäeval pärast põhjalikku uuendust avatud Oskar Lutsu kihelkonnakooli muuseumit külastas nädala jooksul ligi tuhat inimest. Muuseumi arendusjuht Janek Varblas peab seda suurepäraseks tulemuseks.

«Pooled külastajatest on olnud lapsed, kes on nautinud vana aja koolitunde, teine pool täiskasvanud, kes on rohkem tundnud huvi Oskar Lutsu ja «Kevade» kirjutamise ning filmi tagamaade kohta,» selgitas Varblas.

Inimestel on uuenenud muuseumi kohta öelda vaid kiidusõnu, enim aga läks Varblasele hinge Palamuse nimetamine väikeseks ERMiks, mida ta ühelt külastajalt kuulis. «Mind on kõige enam vaimustanud see, et nüüd on meil kaks maja. Uues, esimeses majas saavad inimesed läbi interaktiivsete lahenduste liikuda ajas edasi ja tagasi. Seejärel aga minnakse vanasse autentsesse kihelkonnakoolimajja, kus külastaja astubki sõna otseses mõttes ajas 100 aastat tagasi. Selline vaheldusrikkus on väga kütkestav ka isiklikult mulle.»

Et parasjagu on jõulude lähenemise aeg ning Palamusel on jõulupuudki vanade traditsioonide kohaselt ehitud, oodatakse sel kuul muuseumisse veel palju gruppe ja üksikkülastajaid.

Palamuse muuseumi uuendustööde maksumus ulatus 2 miljoni euroni.

Tulevikus oodatakse muuseumisse igal aastal ligi 38 000 külastajat Eestist, Lätist, Soomest ja Venemaalt.

Tagasi üles
Back