Rektor uuris ahistamisskandaalist vintsutatud raamatukogu õhkkonda (2)

Greete Palgi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Friedrich Puksoo päev keskendub raamatute köitmisele ja säilitamisele.
Friedrich Puksoo päev keskendub raamatute köitmisele ja säilitamisele. Foto: Kristjan Teedema

Eile hommikul kohtus Tartu ülikooli rektor Toomas Asser TÜ raamatukogu osakondade juhatajatega. Nõupidamise peateema oli raamatukogu endist direktorit Martin Hallikut tabanud ahistamis- skandaal. Väidetavalt ei olnud rektor seni raamatukogu võtmetöötajatega seda teemat arutanud ning soovis nüüd vahetult kuulata, millised on nende arvamused, küsimused ja ootused.

Rektoraadi kommunikatsiooninõunik Mari-Liis Pintson väitis pärast koosolekut, et raamatukogu töötajad jagavad Hallikut puudutavas vaidluses ülikooli juhtide vaadet ja väärtushinnanguid. Rektor selgitas Pintsoni vahendatud info kohaselt töötajatele seda, miks rektoraat otsustas tänavu augustis Hallikut päevapealt vallandades võtta avalikkuse ees kidakeelse positsiooni. Küsimusele, kas eile räägitu valguses võiks rektor ka Tartu Postimehega oma seisukohti jagada, vastas nõunik eitavalt. Seejuures viitas ta käimasolevale kriminaal- uurimisele ja kohtus jätkuvale töövaidlusele, mille tõttu polevat võimalik kõiki vastaspoole väiteid ajakirjanduses kommenteerida.

Otse Toomas Asseriga ei õnnestunud toimetusel eile rääkida. Väidetavalt oli ta tööpäeva lõpuni koosolekutega tihedalt hõivatud.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles