Linn hakkab lodjakoja juures kortermaja krunte müüma

Ujula tänavale plaanitud uuselamurajoon, kus on tosin kortermaja. Illustratsioon näitab hoonete suurust, mitte arhitektuurset lahendust.

FOTO: Hendrikson & KO

Ujula tänava lõppu linnaujula ja lodjakoja naabrusse Emajõe äärde kerkib äsja avalikule väljapanekule saadetud detailplaneeringu järgi tosin kortermaja, neist kümme on kolme- ja kaks kahekorruselised.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sel korral on planeeringust huvitatud isik ja maaomanik Tartu linn, kes on praeguse kava järgi nõuks võtnud pärast planeeringu kehtestamist juba tuleval aastal krunte müüma hakata, selgitas Tartu linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahven.

See 2,6 hektarit suur planeeringuala asub Ülejõe linnaosas kahel pool sajandeid vana Ujula tänavat, kuid on hoonestamata, ehkki hoonestamiseks on planeeringuid koostatud varemgi. Naabruses asub Uus-Jaani kalmistu, see on ajaloomälestis ja sel on 50 meetri laiune kaitsevöönd, mis osaliselt ulatub planeeringualale ja tingib hoonete kõrguse. Planeeringuala asub osaliselt ka Emajõe kalda piiranguvööndis.

Tagasi üles
Back