Tartu Do tõusis Eesti parimaks judoklubiks

Do judoklubi Eesti karikavõistlustel.

FOTO: Erakogu

Läinud laupäeval peeti Tallinnas Eesti klubide karikavõistluseid judos. Nelja-aastase vahe tõid rändkarika Tartusse Do klubi judokad.

Iga klubi esindas vähemalt viieliikmeline meeskond. Võisteldi kaalukategooriates -66 kg, -73 kg, -81 kg, -90 kg ja +90 kg. Paaril viimasel aastal pole Do klubi vigastuste tõttu oma kõige tugevamat esindust välja saanud panna. Ka seekord pidid tartlased hakkama saama ilma viimaste aastate raskekaalu valitseja Juhan Mettiseta.

Poolfinaalis kohtus Do 2016. aasta karikavõitja, koduväljakueelist omanud Aitado klubiga. Tartlased võitsid matši tänu Mattias Kuusiku, Aleksandr Garadzha, Mark Potapovi ja Aslanbeg Magomedkerimovi võitudele üldseisuga 4:1 ning edenesid finaali, kus kohtusid Tallinna Audentesega.

Viimasest neljast aastast kolmel karikavõitjaks kroonitud Audentes oli väljas väga tugeva koosseisuga, kui viiest kaalust kolmes oli neil välja panna Eesti koondislane.

Esimesed kaks kohtumist lõppesid Do meeste kaotusega ja see tähendas seda, et rohkem eksimisruumi ei olnud. Aleksandr Garadzha, Mark Potapov ja Aslanbeg Magomedkerimov panidki oma paremuse maksma - Magomedkerimov seejuures otsusvas matšis lisaajal - ja nii kuulus Dole Eesti karikavõistluste võidutrofee.

Do meeskonda kuulusid Aleksandr Garadzha, Mark Potapov, Egert Ehari, Aslanbeg Magomedkerimov, Andre Seppa, Mattias Kuusik, Jaan Angerjärv ja Rasmus Toompere.

Tartu Do noorte võistkond jäi omavanuste võistlusel nappide kaotustega esimesena poodiumilt välja. Do noortevõistkonda kuulusid Siim Veensalu, Joonas Lauri, Aleksandr Garadzha, Joonatan Ristmäe, Karl-Johannes Pilt, Trever Ojala ja Samuel Mikk.

Tagasi üles