L, 10.12.2022

Palamusel liitus eilne ehe tänase interaktiivse muuseumiga

Raimu Hanson
Palamusel liitus eilne ehe tänase interaktiivse muuseumiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Palamuse muuseumikompleks.
Palamuse muuseumikompleks. Foto: Liina Laurikainen / Palamuse muuseum

Palamusel on nüüd avatud nüüdisaegne Oskar Lutsu «Kevade» teemaline kihelkonnakooli eluolu kajastav muuseum, mille uuendamisse investeeriti ligi kaks miljonit eurot. Uuenenud muuseum koosneb kahest hoonest: ajaloolisest kihelkonnakooli hoonest ja tänapäevasest muuseumikeskusest.

Pidulikul avamisel osalesid «Kevade» filmi tegijaid.
Pidulikul avamisel osalesid «Kevade» filmi tegijaid. Foto: Liina Laurikainen / Palamuse muuseum

Pidulikule kutsetega avamisele reedel olid Tootsi-Teele aegu meenutama sõitnud ajaloo- ja kultuurihuvilised mitmelt poolt Eestist, teiste seas kultuuriminister Indrek Saar ja filmiga «Kevade» seotud inimesi.

«Eestlased on muuseumirahvas, oma kolme ja poole miljoni muuseumikülastusega aastas püsime Euroopa esimeste seas,» ütles Saar. «Selle rõõmustava trendi jätkumiseks on riik viimasel kümnel aastal jõuliselt muuseumidesse investeerinud. Palamuse kihelkonnakoolimuuseum on selle arengu hea näide ning tulemus on just selline, nagu tänapäevane muuseum olema peab: vana ja ehe kohtub tehnoloogia ja interaktiivsusega. Tänu sellele saab igaüks meist oma sõprust «Kevadega» värskendada või avastada Oskar Lutsu maailmast midagi hoopis uut.»

Kultuuriminister Indrek Saar teeb sissekande muuseumi külalisteraamatusse.
Kultuuriminister Indrek Saar teeb sissekande muuseumi külalisteraamatusse. Foto: Liina Laurikainen / Palamuse muuseum

Muuseumi direktor Arne Tegelmann rääkis, et nüüd saab ka seni pisike muuseum liituda nende väärikate muuseumidega, mis esitlevad uhkelt Eesti kultuuripärandit nüüdisaegsetes oludes.

«Enne saime külalisi vastu võtta ühes klassiruumis, aga nüüd on meil näidata ette terve vana maja ning uus veel sinna otsa,» ütles Tegelmann. «Aga igaüks peab ikka seda ise oma silmaga nägema, ja kui tervet päeva Palamusel veeta ei jõua, siis tulge veetke pool!»

Siit saab vaadata fotogaleriid muuseumist ja pidulikust kutsetega avamisest.

Märksõnad
Tagasi üles