Suusatajad nühivad Tähtveres esimesi kunstlumeraja meetreid

Suusatajad Tähtvere kunstlumerajal.

FOTO: Kristjan Teedema

Novembri viimastel ja detsembri esimestel ööpäevadel jõe ääres Tähtvere spordipargi lumekahurite valmistatud valge toodangu sõidutasid nädalavahetuse eel autod ja traktorid laululavale lähemale, kus esimesed huvilised said suusad alla panna ja 500-600-meetrist ringi nühkima hakata otsekohe kui võimalik — reede õhtul. Täna lõuna paiku oli seal erinevas eas suusatajaid paarkümmend.

Üks nimekaimaid suusatajaid, kes keskpäeval kunstlumel üha uusi ringe tegi, oli klubi Tartu Maratoni majandusjuht Arvi Suurpere.

Keegi suusasahistaja pani tähele, et raja kõrval seisab kunstlumeraja eest vastutaja, Tähtvere puhkepargi haldusjuht Marti Viilu, kes hõikas: «Hea töö! Tulla võib kas või parima suusaga!». See oli entusiastlik spordimees, Võnnu keskkooli direktor Valdek Rohtma, kes oli kaasa võtnud kogu pere.

Marti Viilu andmeil on raja paksemates kohtades lund 40 ning õhemates 20-25 sentimeetrit, ent võimalus on lund juurde teha ja vedada. «Rada tahab veel viimistlemist, aga esimesed suusarõõmud saab sellega ära nautida,» ütles ta.

Suuski Tähtvere spordipargis laenutada veel ei saa. «Nii kui taevast tuleb rohkem lund, avame ka laenutuse,» lisas Viilu.

Suusatajad Tähtvere kunstlumerajal.

FOTO: Kristjan Teedema

Tagasi üles