Galerii: nina juhtis jõululaadal hea ja parema juurde

Nullilähedane temperatuur, sünge taevas ja libe jalgealune ei seganud kuigi palju Tartu kesklinna jõululaadal uudistajaid, ostjaid ja müüjaid. Kaubavalik – villastest kapukatest vanade raamatuteni – võttis silme eest kirjuks, nina aga juhtis hea ja parema juurde: pool tosinat letti olid täis suitsuliha ja -vorste, umbes sama paljudest kohtadest levitasid lõhna glögimüüjad ning raeplatsilt imbus ümbruskonda lõkkesuits.

Jõulumeelolu lisas jõuluvana Uudu, kellele lapsed said luuletusi lugeda. Suure kesklinna jõululaada korraldas Tartu linnavalitsuse ettevõtlusosakond.

Samal ajal käis Tartu linnamuuseumis jõululaat, mis on tänavu näituse «Randevuu. Kohtumispaik Tartu» hõnguline. Et näitus räägib Tartu 1920. ja 1930. aastatest, tegutses laadal ka just selle ajastu kohvik, kus hõrgutisi pakkus Tartu Postimehe mulluse piparkoogivõistluse võitja Lilli-Mai Mihhailova.

Samuti peeti samal ajal Sõbramajas (Kalevi 24) loomemajanduskeskuse ja disainimaja korraldatud traditsioonilist jõuluturgu Kellawärk, mis on suurim jõulueelne disainiturg väljaspool pealinna. Kellawärgi projektijuht Hedviga Vei sõnul leidus jõuluturul kingitusi nii naistele, meestele kui ka lastele.

Tagasi üles