Kellawärk toimub tänavu Sõbra majas

FOTO: Kuvatõmmis videost

Laupäeval, 8. detsembril kell 11-17 toimub Sõbra majas Tartu loomemajanduskeskuse ja disainimaja korraldatav traditsiooniline jõuluturg Kellawärk, mis on suurim jõulueelne disainiturg väljaspool pealinna.

Juba üheksandat aastat toimuvale Kellawärgile tuleb disainereid üle Eesti, et pakkuda tartlastele kingiideid ning võimalust soetada kinke otse nende loojatelt. Kohal on üle 60 disaineri, nende hulgas nii tuntud nimesid kui ka uusi tegijaid.

Oma loominguga on kohal Arro Keraamika, Kelpman, Liisa Soolepp, Helen Valk-Varavin, Kuul, Anni Ansmann, Maarja Sööt, Meeletu, Bliss Design, Eherüs, Uus Teater, Möh disain, Ideenahk, Ellie Larsen, Samelin, Agnes Veski, Kristi Kangro, Nutiknirbik, Tüümian, Katvos, Epp Mardi, Muru craft, Heikki Leis, Kadi Veesaar, Seco, Katrin Veegen, NyxbyMarge, Andron, Gerda Retter, Nordhale, Story of afterlife, Kedrina, Inga Radikainen, Etnowerk, Wool in Love, Olevus Art, Anu Vingissaar, Mari Jänese helkivad, Dreamlamb, Ilm by Karin, Joonas ja Elina Sildre, Nulku, Elle Mets, Sigrid Kuusk, Trükimuuseum, Kalistru ehted, Vaiguviiul, Neeledisain jt.

Juba teist aastat toimub Kellawärk uutes ruumides, seekord Kalevi tänaval legendaarses Sõbra majas.

«Sõbra maja nime teab vist enamik tartlasi, aga kui uurida, millal keegi sinna viimati sisse astus, siis tekib tavaliselt mõttepaus. See maja on oma olemuselt ideaalne üheks vahvaks disainituruks, lisaks on kõigil taas võimalus seda hoonet taasavastada,» põhjendas Hedviga Vei.

Tagasi üles