Uus vald pani vana kolhoosi teehöövli oksjonile

Peipsiääre vald müüb enampakkumisel teehöövlit, vallal pilti kaubast pole. Antud foto on illustratiivne.

FOTO: Raigo Pajula

Peipsiääre vallavalitsus müüb avalikul kirjalikul enampakkumisel teehöövlit DZ 99, masina alghind on 3000 eurot.

Haldusreformi käigus Peipsiääre, Alatskivi, Vara ja Pala valla ning Kallaste linna ühinemisel tekkinud Peipsiääre vald sai teehöövli endiselt Pala vallalt, viimane päris selle omakorda endiselt Pala kolhoosilt, andis Peipsiääre valla Pala piirkonna töötaja Meeme Soieva teehöövli päritolust ülevaate.

Pala vallas oli tööhöövel DZ 99 kogu aeg töös, viimati hööveldas lepinguline töötaja sellega valla kruusateid eelmise aasta sügisel. Miks vana tööloom nüüd tööta konutab ja uut omanikku otsib?

«Suur vald leidis, et see teehöövel on liiga väike ja et etem on teenust tellida,» kostis Meeme Soieva. «Pala vallal oli vähe teid. Kolm-neli päeva mees sellega hööveldas teid, siis masin jälle seisis paar kuud.»

Enampakkumisel olev teehöövel on passi järgi valminud 1977. aastal. «Aastatelt on see muuseumikaup, aga täitsa töökorras muuseumikaup, ainult üks rehv on katki ja vajab vahetust,» lisas Meeme Soieva.

Teehöövlihuvilised saavad Peipsiääre vallavalitsusele pakkumusi teha 14. detsembrini. Seni on masina, täpsemalt selle valmimisaasta vastu huvi tundnud üks helistaja.

Tagasi üles