Varem Tallinnas kandideerinud Eiki Nestor pürib seekord riigikokku hoopis Tartu- ja Jõgevamaal

Eiki Nestor esines eile Ahaa keskuses toimunud Tartumaa arengustrateegia foorumil.

FOTO: Sille Annuk

Riigikogu esimees Eiki Nestor teatas täna Tartus omavalitsusjuhtide ees esinedes, et kandideerib järgmisel aastal parlamenti sotsiaaldemokraatide esinumbrina Tartu- ja Jõgevamaal.

«Ühtpidi oli mul kahju jätta maha Tallinna Kalamaja, Kopli, Haabersti ja Kristiine piirkonda, kus ma olen varasematel valimistel kandideerinud, aga teisalt oli mul väga raske öelda ei Tartumaa ja Jõgevamaa inimestele, kes mind tungivalt oma nimekirja kutsusid,» põhjendas Nestor.

Riigikogu esimees rääkis, et on viimastel aastatel Eesti risti-rästi läbi sõitnud, kohtunud tuhandete inimestega ja kohaliku elu eestvedajatega, näinud väikelinnade ja külade rõõme ning muresid, samuti maaelu väljakutseid. «Tean seega hästi, kui oluline on täita ilus loosung «Kogu Eesti peab elama!» reaalse sisuga. Riigi tasakaalustatud arengu nimel on palju tehtud, kuid väga palju on veel teha.»

Nestori sõnul tunneb ta nii Tartu kui Jõgeva maakonnas palju hakkajaid inimesi.«Esimesena tulevad meelde need tublid mehed, kes on kutsunud ellu jalgpalliklubi FC Elva ja ka inimesed, kelle najal püsib suuresti Põltsamaa spordielu,» märkis ta.

2014. aasta märtsist spiikriametit pidanud Nestorile on 2019. aasta riigikogu valimised  juba kaheksandad parlamendivalimised ning ta kuulub Eesti kõige staažikamate tegevpoliitikute sekka.

Tagasi üles