Hallik on oma sõnul end viimastel kuudel tundnud sotsiaalselt hukatuna. «Minult võeti ebaõiglaselt ära minu minevik, olevik ja tulevik. Tartu ülikool jättis mind ilma töökohast, kus ülikool ise oli minu saavutusi kogu aeg väga heaks hinnanud. Tänu sellisele märgistamisele on mul väga raske saada minu kogemusele ja teadmistele vastavat töökohta,» lisas Hallik. «Tahan uskuda, et ülikooli motiiv polnud algusest peale minu sotsiaalne mõrv, nii nagu see välja kukkus. Vaatamata mulle osaks langenud ebaõiglusele soovin oma eluga rahus edasi minna, loodan, et ülikool annab selleks võimaluse nüüd, kui töövaidluskomisjon on öelnud oma seisukoha minu vallandamise suhtes.»
Tartu Postimehe küsimusele, kas ta peab äsjase otsuse valguses võimalikuks naasta tööle Tartu ülikooli teenistusse, vastas Hallik napisõnaliselt, et ei ole sellele mõelnud. Täpsemalt ei soostunud ta uut olukorda otse ajalehetoimetusele kommenteerima ning teatas, et tema eest kõnelevad juristid.
Ülikooli kommunikatsioonijuht Kristina Kurm kuulis otsusest ajakirjanikult. Et töövaidluskomisjoni menetlus oli asjaosaliste kaitseks kinnine, ei ole ülikoolil võimalik vaidluse üksikasju avalikustada. Komisjoni otsuse edasikaebamiseks on ülikoolil aega 30 päeva.
«Väljendame muret, et tänane otsus loob pretsedendi, mis võib edaspidi mõjutada töökultuuri kogu Eesti ühiskonnas,» tõdes Tartu ülikooli esindanud vandeadvokaat Leonid Tolstov. «Tartu ülikool on käitunud õigesti, uurides asjaolusid põhjalikult ja tehes töölepingu ülesütlemise otsuse kollegiaalselt.»
Tartu ülikool lõpetas tänavu 29. augustil päevapealt töösuhte ülikooli raamatukogu direktori Martin Hallikuga, viidates usalduse kaotusele ja ebaväärikale käitumisele.
Kõrgkool kummutas kiiresti algse spekulatsiooni, justkui võinuks töösuhte lõpetamine olla seotud raamatukogus juba mitu aastat väldanud suure remondiga. Samas jäeti kolmandate isikute kaitsmise vajadusele viidates täpsustamata, milles Halliku ebaväärikas käitumine seisnes. Seni teadaoleva info põhjal oli konflikti keskmes ahistamissüüdistus.