Kahel sebral hakkavad tööle nutikad tuled ja viled

Pikka tänava majade 82 ja 84 vahel olevast foorita ülekäigurajast saab tuleval aastal aastal nutisebra, kus jalakäijaid ja autojuhte hoiatab heli ja tuledega ülekäiguraja märk.

FOTO: Margus Ansu

Tartu kahel ülekäigurajal hakkavad jalakäijaid autojuhtide eest ning sohvreid kondimootori jõul liikujate eest hoiatama vilkuvate tulede ja helisignaalidega liiklusmärgid, mille töötab välja ja paigaldab nutikate ülekäiguradade rajamiseks korraldatud riigihankel parima pakkumuse teinud OÜ IB Foor. Kui nutisebrad end õigustavad, lisandub neid ülikoolilinna veel kaheksa.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kui veel kevadel kavandas linnavalitsus nutikaid sebrasid Tamme kooli ette Kesk kaare ning Forseliuse kooli juurde Tähe tänavale, siis arutelude käigus asukohad muutusid. Esimesed nutisebrad tulevad Võidu silla otsa Fortuuna ja Narva maantee ristmiku lähistele ning Pikk 82–84 majade juurde.

Need on kaks foorita ülekäigukohta, kus on jalakäijatega õnnetusi juhtunud, on olnud ka hukkunuga õnnetus, põhjendas asukoha muutust Tartu linnavalituse liikluskorraldusteenistuse juhataja Martin Nelis.

Tagasi üles