ERMis mälestatakse etnoloog Ants Viirest konverentsi ja näitustega

Ants Viires etnoloogilistel välitöödel 1970. aastal.

FOTO: Eesti Rahva Muuseum

Sel kolmapäeval kell 11 tähistatakse Eesti Rahva Muuseumis etnoloog Ants Viirese 100. sünniaastapäevale pühendatud mälestuspäeva. Sel puhul on avatud Viirese abikaasa Evi Tihemetsa ning puukäsitöömeister Meelis Kihulase näitused.

Seitse kümnendit Eesti Rahva Muuseumis, Tartu ülikoolis ja Tallinnas Ajaloo instituudis kestnud teaduskarjääri jooksul avaldas Viires teedrajavaid uurimusi puutööndusest usundini ja rahvakunstist toiduajalooni. Ta oli mitme põlvkonna etnoloogide õpetaja ja juhendaja, uurimissuundade algataja, aga ka ERMi ja Eesti Vabaõhumuuseumi autoriteetne nõustaja.

«Juba omal ajal oli ta interdistiplinaarne uurija. Ta valdas näiteks nii kultuuri-, kui ka keeleajalugu ja paljusid võõrkeeli. Tema lähenemine oli sügav ja avar ning tema välitööd pikad ja põhjalikud,» ütles ERMi teadur Anu Kannike. «Kuigi nõukogude ajal oli rahvusvaheliselt keeruline läbi lüüa, siis Viires seda suutis.»

Mälestuspäeva konverents toimub ERMi Jakob Hurda saalis algusega kell 11 ja keskendubki Viirese teadlaseteele ja pärandile. Mälestusi jagavad Viirese endised kolleegid ja üliõpilased. Konverentsi otseülekannet on võimalik jälgida ERMi Facebooki lehe vahendusel aadressil www.facebook.com/eestirahvamuuseum.

Tema lähenemine oli sügav ja avar ning tema välitööd pikad ja põhjalikud, ütles ERMi teadur Anu Kannike.
Tagasi üles