Juveliiri tahumata juubel

«Juveliiri juubelis» mängivad Ingrid Isotamm (Katy Salisbury, vasakult), Marje Metsur (Helena Hodger) ja Hannes Kaljujärv (Maurice Hodger).

FOTO: Sille Annuk

Karlova teatri selle hooaja teine uuslavastus «Juveliiri juubel» avab briti näitleja ja kirjaniku Nichola McAuliffe’i näidendi klassikalise teatri võtmes. Ootamatuid pöördeid, värsket huumorit ja ajatuid väärtusi kandev tekst jõuab publikuni peamiselt tänu näitlejatele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuigi kolmeliikmeline trupp (Hannes Kaljujärv, Marje Metsur, Ingrid Isotamm) on värske ja tugev kooslus ning hästi oma rollidesse valitud ja sobitatud, suudab lavastus neile tegevuslikus plaanis siiski vähe anda.

Lavastust, kus näitlejad peamiselt istuvad, seisavad ja ustest sisse-välja käivad, saabki teha ainult nii vaimuka teksti ja andekate näitlejatega, aga ainult nii väikeses teatris. Lavastusel puudub isikupärane vaatenurk ja huvitavad lavalised lahendused, mis aitaks publikul teksti mõtestada ja fookust hoida. Lugu hargneb laval lahti ühtlase seeditava voona ja on seejuures ambitsioonitu ja etteaimatav.

Tagasi üles