Galerii: esietenduse pidu segunes teatrijuhi lavajuubeli tähistamisega

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kui lavastuse «Juveliiri juubel» esietendus laupäeva õhtul Karlova teatris oli lõppenud, ootas kõrvaltoas kutsutud külalisi jookide, pirukate ja salati kõrval ees tort, kus peal kiri «Kättesaamatu igatsus, mis hoiab sind elus».

Tekst tordil oli tugevasti seotud lavastusega, kus traagiline on segunenud koomilisega. Juveliir Maurice (Hannes Kaljujärv) on raske haiguse tõttu suremas, aga veab siiski välja oma 90. sünnipäevani. Teda hoiab elus oma 30. sünnipäeval antud lubadus juua täpselt 60 aastat hiljem kuningannaga tassike teed. See tundub kättesaamatu igatsusena.

Koosviibimine Karlova teatri kohvikutoas tähistas nii esietendust kui ka lavastaja ja teatrijuhi Andres Dvinjaninovi 30-aastast tegevust Eesti teatris.

Briti näitleja ja kirjaniku Nichola McAuliffe'i loo mälestustest, eluvalikutest, vimmast, andestamisest ja armastusest on lavastanud Dvinjaninov, ning selles mängivad Hannes Kaljujärve kõrval Marje Metsur ja Ingrid Isotamm. Lavastuse kunstnik on Triinu Pungits.

Tagasi üles