Purjus nooruk sõitis politsei eest põgenedes sõbra ema auto puruks

Tartus Viljandi ringil peatas politsei eile sõiduki.

FOTO: Kristjan Teedema

Eile hilisõhtul äratas Tartus politseipatrulli tähelepanu kiiresti liikuv, kahtlase sõidustiiliga ja tuledeta sõiduauto. Politsei peatumismärguande peale lisas sõidukijuht hoopis kiirust ja tagaajamine lõppes Viljandi ringil, kus äärekividele sõitnud autost jooksis õli välja.

Politsei Tartu välijuht Andre Ivahnenko selgitas, et reede hilisõhtul kella 23.20 ajal märkas patrull Tartus Riia tänaval suunaga linnast välja sõitmas kihutavat ja tuledeta Volkswagenit. Politseipatrull andis juhile peatumismärguande, mida juht eiras ja kiirust lisades Riia ringi kaudu Viljandi maantee poole suundus.

Sõidu ajal tekitas juht mitu liiklusohtlikku olukorda, napilt jäi otsa sõitmata autodele ja palju ei puudunud teepiirdest. Kuna kiirus oli suur, siis Viljandi maantee ringteel ei suutnud juht enam autoga teel püsida ja sõitis ringristmikust otse üle. Autol purunesid rehvid, kuid juht üritas siiski sõitu jätkata. Kuna aga sõiduk oli juba nii korrast ära, siis see tal ei õnnestunud. 

Tartus Viljandi ringil pidas politsei kinni sõiduki.

FOTO: Kristjan Teedema

Seepeale hüppas juht autost välja ja asus politsei eest ära jooksma. Politseinikele tulid appi olukorda märganud G4Si turvatöötajad, kes blokeerisid oma patrullautoga põgeneva noormehe liikumistee.

Turvatöötajate kirjelduse järgi märkas nende patrull Riia tänaval tuledeta Volkswagen Passatit, kannul vilkuritega politsei. 

Turvatöötajad otsustasid politseile järgneda. Põgenejad võtsid suuna Viljandi maanteele. Sealset ringristmikku otsustas Passati juht läbida otse üle haljasala. Auto esisild ja karter said äärekivi ületades viga ning mootorist jooksis õli välja. Auto peatus pärast ristmiku ületamist Ringtee tänava vastassuunavööndis, vahendas G4Si kommunikatsioonijuht Reimo Raja. 

Tartus Viljandi ringil pidas politsei kinni sõiduki.

FOTO: Kristjan Teedema

Turvafirma töötajad pidasid põgeneda üritanud noore juhi kinni, panid tal käed raudu ja andsid politseile üle.

Esialgse info järgi oli Passatit juhtinud noormees 16aastane, juhtimisõiguseta, joobetunnustega ja kasutas sõbra emale kuuluvat autot omavoliliselt. Seda kinnitas ka politsei.

Autos oli koos juhiga kokku viis inimest, neis ühte politseil kätte saada ei õnnestunud. Kõik autos viibinud olid alaealised.

Noored selgitasid politsei teatel, et olid pidanud nendest ühe sünnipäeva, kui äkki tekkis mõte autoga sõitma minna. Sõitmiseks otsustati võtta ühe seltskonnas viibinu ema auto ja see ei olnud sugugi autot juhtinud 16-aastase noormehe ema oma. Noorte endi sõnul neil otsest sihtpunkti ei olnud, vaid soovisid niisama ringi sõita.

Politsei alustas juhtunu osas väärteomenetluse, mis võib kaasa tuua kas aresti või rahatrahvi.

«Tegemist oli väga õnneliku lõpuga looga, noored ei tajunud kahjuks üldse, millisesse ohtu nad seadsid ennast ja teisi,» ütles politsei välijuht Ivahnenko.

Tagasi üles