Linn läks humoorikate kleepsudega avalike napsitajate vastu

Greete Palgi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Korralekutsuva tekstiga kleepsud paigaldati Annelinna kergliiklustee ääres kümnele prügikastile, kuid praeguseks on osa neist maha kistud. 
Korralekutsuva tekstiga kleepsud paigaldati Annelinna kergliiklustee ääres kümnele prügikastile, kuid praeguseks on osa neist maha kistud. Foto: Kristin Kägu

Ligi kuu tagasi paigaldas Tartu linn Annelinna läbiva kergliiklustee äärde prügikastidele koomiksitena kujundatud kleepsud, mille eesmärk on meenutada möödujaile, et alkoholi joomine bussipeatustes, mänguväljakutel ja parkides võib häirida kaaslinlasi. Ühtlasi tuletatakse nendega meelde, et alkoholi pruukimine avalikus kohas on seadusega keelatud.

Kleepse on mitmesuguseid. Ühel neist seisab jahmunud laste kohal tekst: «Meie tahame ka siin tšillida ja mängida, aga mitte meestega, kellel tuleb suust alkohol!»

Pärast esimest kleepimist möödus vaid mõni päev, kui pilte hakati maha sikutama. Kaks nädalat hiljem oli kleepsuta juba nii suur hulk prügikaste, et linn pidi korraldama uue kleepimisringi. Eilseks oli taas osa kleepse maha nokitud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles