Variku spordihoone saab uuel nädalal nurgakivi

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Variku spordihoone lammutamine oli mõni aeg tagasi alles töös. Juba esmaspäeval saab uus spordihoone nurgakivi.
Variku spordihoone lammutamine oli mõni aeg tagasi alles töös. Juba esmaspäeval saab uus spordihoone nurgakivi. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Esmaspäeva pärastlõunal panevad linnavalitsuse ametnikud ja ehitajad nurgakivi Variku kooli uuele spordihoonele. See läbib väga põhjaliku uuenduskuuri koos koolimajaga.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul saavad ümbruskonna inimesed Variku kooli rekonstrueerimisega enda piirkonda ka uue spordihoone. «Nüüdisaegne spordihoone, mis vana võimla asemele rajatakse, hakkab olema õhtuti kõigi huviliste päralt,» sõnas ta. 

Variku koolihoone rekonstrueerimist alustati suve lõpul koolimajaga külgneva võimla lammutamisega. Endise võimla asemele kerkib täiesti uus spordihoone, kuhu tulevad kaks täismõõtmetes korvpallisaali, jõu- ja maadlussaalid ning pesemis- ja riietusruumid. 

Koolimaja avarale õuealale rajatakse avalikku kasutusse jäävad korvpalliväljakud ja jalgpalli miniväljakud, väike rulapark, mänguväljak ning õuesõppealad. Samuti tulevad sinna parklad ja varjualused jalgratastele, rohkelt ruumi jääb ka rohelusele. 

Spordihoonet ja koolimaja ehitab OÜ Nordlin Ehitus, omanikujärelevalvet teeb OÜ Pikk Silm. Spordihoone hinnanguline ehitusmaksumus on 2,3 miljonit eurot. 

Nii koolimaja kui ka spordihoone valmivad järgmise aasta juuli keskpaigas. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles