Lavastaja ostis juveliirile vaiba

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lavastaja, auto- ja teatri­juht Andres Dvinjaninov valib «Juveliiri juubeli» lavakujundusse vaipa.
Lavastaja, auto- ja teatri­juht Andres Dvinjaninov valib «Juveliiri juubeli» lavakujundusse vaipa. Foto: Sille Annuk

Kolmapäev Karlova teatris. Kell 11 peaks algama «Juveliiri juubeli» läbimäng, aga ei alga. Hommikul lava põrandale asetatud vaip ei sobi kujundusse, leiavad nii kunstnik Triinu Pungits kui ka lavastaja ja teatriomanik Andres Dvinjaninov. Mis muud kui auto käima ja rattad vaibakaupluse poole.

Hõbehall Volvo, rooli taga Dvinjaninov, peatub Aardla 25 hoone ees. Uksele on kirjutatud Alfalend Põrandakatted (vanasti oli seinal suurelt Vaibaparadiis). Teel on autojuht ja ühtlasi Karlova teatri juht saanud mahti rääkida, et «Juveliiri juubeliga» tähistab ta oma lavategevuse 30. aastapäeva ja ühtlasi 55. sünnipäeva, mis on 20. novembril.

Elukutselist teatritööd alustas ta näitlejana aastal 1988 Vanemuise lavastuses «Lõks». Esimese tema enda lavastusena tuli «Mowgli» vaatajate ette 1995 samas teatris ning rohkem kui 40 lavastusega rea lõpetab seni viimasena tänavu kevadel Estonias esietendunud «Buratino».

Tagasi üles