Politsei pidas kinni autovarguses kahtlustatava Leedu mehe
Lisatud prokuratuuri kommentaar

Politseiauto kolmapäeval Tartus selle koha lähedal, kus mõni tund varem oli alanud ulatuslik operatsioon Leedu autovaraste tabamiseks.

FOTO: Kristajan Teedema

Täna öösel käivitatud politseioperatsiooni käigus pidas politsei kinni Leedu kodakondsusega mehe, keda on alust kahtlustada sõidukivarguses. Politseioperatsioon jätkub.

Sündmused said alguse öösel kella 2.30 paiku, kui politseile teatati kahest Tartus Pääsukese tänaval ühes hoovis askeldavast kahtlasest mehest. Ärkvel olnud elanik arvas, et tegu võib olla autovarastega, ning teatas toimuvast kohe hädaabinumbrile 112.

Nähes lähenevat politseipatrulli, põgenesid mehed sündmuskohalt. Õuel seisnud BMWd neil ei õnnestunud käivitada.

Küll aga oli enne seda õnnestunud kurjategijatel Kungla tänaval pikendada autovõtme signaali nii, et üks Honda CR-V käivitus. See sõiduk seisis töötava mootoriga sadakond meetrit algsest parkimiskohast eemal Tihase tänaval ehk oli ilmselt valmis pandud ärasõiduks. Politsei sekkumise järel jäid mõlemad autod varastamata.

Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talituse juht Rain Vosman ütles, et kohe käivitati politseioperatsioon tabamaks sündmuskohalt põgenenud kaht tumedates riietes ja nägu varjanud isikut.

Kella 5.30 ajal märkaski üks politseiekipaažidest Rebase tänaval Emajõe lähedal kaht kirjeldusele vastanud inimest. «Politseid silmates püüdsid nad taas põgeneda ega reageerinud korduvatele käsklustele peatuda. Meeste peatamiseks tegi patrullpolitseinik teenistusrelvast kolm hoiatuslasku õhku,» kirjeldas Vosman.

Vähemalt üks mees veel jooksus

Üks meestest õnnestus seejärel kohe kinni pidada. Politsei selgitas välja, et tegu on 22-aastase Leedu kodakondsusega noormehega. Teisel mehe ning teiste võimalike kuriteoga seotud isikute tagaotsimine jätkub praegugi.

Seni kogutud tõendite põhjal on alust arvata, et samad isikud on seotud ka hiljuti Pärnus toime pandud sõidukivargustega.

Vosman ütles, et politseile on abipalve peale laekunud kümneid vihjeid kahtlust äratanud välismaiste registreerimisnumbritega sõidukite kohta ja neid on töö käigus kontrollitud.

Operatsioon jätkub ning Lõuna-Eestis jätkatakse kahtlaste sõidukite kontrolli nii piirialal kui sisemaal, samuti analüüsitakse valvekaamerate salvestisi ning kontrollitakse häirekeskusele tulevaid vihjeid.

Ringkonnaprokurör Aro Siinmaa sõnul hindab prokuratuur kinnipeetud isiku süüle osutavat tõendusmaterjali ja otsustab hiljemalt homseks, kas on alust taotleda tema vahistamist. «Kuivõrd politseioperatsioon teiste kuriteoskeemis osalenud isikute tabamiseks on alles pooleli, kuritegude täpsed üksikasjad selgitamisel ning kinnipeetud isikule ei ole seni veel kahtlustust esitatud, ei ole võimalik menetluse üksikasju detailsemalt kommenteerida,» ütles ta.

Kui keegi näeb Lõuna-Eestis sõitmas või ebaloogilisse kohta maha jäetud välismaise registreerimisnumbriga sõiduautot, palub politsei sellest kohe hädaabinumbril 112 teada anda.

Tagasi üles