Mänguasjamuuseum avab nukumajade muuseumi

Nukumaja. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Dmitri Kotjuh

Tartu mänguasjamuuseum avab 14. novembril uue muuseumi Nukukodud. Teatri Kodus avatav väljapanek tutvustab mänguasjade koguja Heli Männi kollektsiooni kuuluvaid nukumajasid ja muid nukkude eluruume. 

Vanimad välja pandud majad on peaaegu saja-aastased, uuemad päris tänapäevased. Nukumajad on valmistatud puidust, vineerist, plekist, plastist ja kartongist, samuti saab näha selliseid, mis on tehtud vanast kohvrist.

Paljud näitusel väljas olevatest majadest pole mänguasjatootjate toodang, vaid need on Mänd ise meisterdanud. Omavalmistatud majade kõrval on näitusel maju nii Rootsist, Saksamaalt, Inglismaalt kui ka Venemaalt.

Mänguasjamuuseumi ühe asutaja ja esimese direktori Tiia Toometi sõnul on nukumajadel mänguasjamaailmas eriline koht. «Kus siis nukud elaksid, kui nukumaju poleks?» võttis Toomet kokku nukumajade ja samas ka Nukukodude muuseumi olemuse.

Nukukodusid on võimalik tasuta vaadata kõigil neil, kes tulevad vaatama etendusi Teatri Kodus, kolmapäevast pühapäevani pääseb nukukodude juurde tavapärase mänguasjamuuseumi piletiga. 

Tagasi üles
Back