Sadamateatris saab vaadata draamat ihadest ja nende tagajärgedest

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lavastuses mängivad Riho Kütsar (vasakult) ja Veiko Porkanen.
Lavastuses mängivad Riho Kütsar (vasakult) ja Veiko Porkanen. Foto: Maris Savik / Vanemuine

Täna õhtul esietendub Sadamateatris Martin Alguse draama «Midagi tõelist», mis uurib inimlike ihade kujunemist, neist sõltumist ja nende tagajärgi, aga vaatleb ka emotsionaalset lähedust ja ärakasutamist.

Leo elab pealtnäha tavalist pereelu. Argielust tülpinuna otsib ta samas oma ellu midagi, mis päriselt puudutaks. Ja ta leiabki, aga see puudutus on ohtlikum ja valusam, kui ta oleks osanud eales arvata.

Karl vabanes äsja vanglast. Ühel päeval tekib tal riukalik plaan, kuidas oma elu lõpuks tõeliselt sisse seada. On vaja vaid lõksu ja sööta ning mäng võib alata.  

Vaheldumisi kummagi tegelase vaatepunktist jutustatud põnev ja kohati šokeerivgi lugu peegeldab teravalt tänaseid võtmeteemasid: küsimusi emotsionaalsest lähedusest, hirmust muutuva maailma ees, ärakasutamisest ja õnne võimalikkusest tarbimisühiskonnas.

Lavastaja Andres Noormets on ühtlasi lavastuskunstnik ja üks helikujundajaid. Mängivad Riho Kütsar ja Veiko Porkanen.

Esietendusele eelneb kell 17 Tasku keskuse Rahva Raamatus Martin Alguse romaani «Midagi tõelist» esitlus.

Tagasi üles