Tartumaa juust valiti maailma parimate sekka

Andre farmi juustukelder.

FOTO: Liis Treimann

Tartumaal asuva Andre juustufarmi juust Andre Excellent pälvis möödunud nädalavahetusel Norras Bergenis rahvusvahelisel konkursil World Cheese Awards 201 Super Goldi auhinna ja pääses maailma 78 parima juustu sekka. Võistlusel osales üle 3500 juustu. 

Andre juustufarmi perenaine Erika Pääbus rääkis, et nad esitasid konkursile juustud Andre Grand Old, Andre Excellent, Andre Grand ja Andre Prima. Grand ja Prima pälvisid oma kategoorias pronksmedali, Andre Grand Old kuldmedali ning Andre Excellent nn super kuldmedali.

Pääbus lisas, et konkurents oli väga tihe, sest  võistlusele esitati üle 3500 juustusordi üle maailma. Maailma 78 parima juustu sekka valitud Andre Excellent pälvis ka parima Kesk- ja Ida-Euroopa juustu eriauhinna.

World Cheese Awards on maailma üks suurimaid rahvusvahelisi juustukonkursse, tänavune oli 31. Konkursil hindasid juuste üle 260 eksperdi. Eelkõige hinnati juustude maitset, tekstuuri, värvi ja konsistentsi.

OÜ Andre Juustufarm alustas oma farmi lehmade piimast juustutootmist 2015. aastal. Juustuks väärindatakse farmi 170 lüpsilehma piimast ligi pool.

Tagasi üles