Päevatoimetaja:
Jens Raavik
+372 739 0371

Ülikooli loodusmuuseumis avati näitus vetikateadusest

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Tartu ülikooli loodusmuuseumis avati näitus vetikateadusest.
Tartu ülikooli loodusmuuseumis avati näitus vetikateadusest. Foto: Erich Kukk

Eile avati Tartu ülikooli botaanikaaias näitus «Vetikateadus Eestis», mis on pühendatud emeriitdotsent Erich Kuke 90. sünniaastapäevale ja akadeemilise pärandi päevale 18. novembril.

Näitus annab ülevaate vetikateaduse arengust Eestis, teada saab nii Eesti esimestest vetikaleidudest kui sedagi, kas merimuna on ikkagi vetikas. Näitusel on eksponeeritud emeriitdotsent Erich Kuke tehtud fotod imelistest ikkesvetikatest ja valik tema töödest.

«Otseselt või kaudselt on tema õpilased enamik tänaseid Eesti vetikauurijad. Näitusel on eksponeeritud Erich Kuke mikrofotod ikkesvetikatest, mida paljud peavad ühtedeks kaunimateks vetikateks maailmas. Lisaks ajaloolisele ülevaatele ja unikaalsetele materjalidele vetikate uurimise algusaegadest 19. sajandil, on võimalik uurida ka elusaid vetikaid,» sõnas Tartu ülikooli loodusmuuseumi kuraator Ülle Reier.

Näitusel on ka sinivetikad, mis tegelikult kuuluvad bakterite hulka. See on õigustatud, sest vetikad ei ole süstemaatiline rühm, vaid nö elustiil ja vetikaiks nimetatakse väga erinevaid organismide rühmi, mida ühendab vee-elu.

Euroopa arhiivides, raamatukogudes, muuseumides ning teistes kultuuri- ja mäluasutustes leiduva rikkaliku akadeemilise pärandi väärtustamiseks tähistatakse 18. novembril kogu Euroopas akadeemilise pärandi päeva, millele ka botaanikaaia näitus on pühendatud. Näitus botaanikaaia õppeklassis on avatud 25. novembrini.

Tagasi üles