Konverents võtab fookusesse luikede heaolu

Luiged.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Eesti maaülikooli ja rahvusvahelise luigegrupi kokku kutsutud uurimiskonverents 6th International Swan Symposium keskendub sel korral luikede kaitsele.

Kuuendat korda peetaval kokkusaamisel on tähtsama teemana vaatluse all väikeluik, kuna Eesti on selle vähenenud arvukusega liigile üks olulisimaid rändepeatuskohti pesitsus- ja talvitusalade vahel. Võib öelda, et väikeluik on justkui Eesti vastutusliik, kuna see, kuidas me liiki kaitseme, mõjutab otseselt väikeluige eluolu ja -käiku,» selgitas tänavuse konverentsi suunda maaülikooli teadur Leho Luigujõe.

Juhtivatele luigeuurijatele tutvustatakse ka Eesti väikeluige kaitse tegevuskava, mis on ainulaadne kogu Euroopas ning eeskujuks teiste riiklike tegevuskavade koostamisele. «Lisaks arutleme pliihaavlite kasutamise keelustamise üle, räägime luikede seirest ning satelliitjälgimisest,» lisas Luigujõe. Konverentsil osaleb 80 inimest 18 riigist üle maailma.

Konverentsi peetakse 16.–19. oktoobril Eesti maaülikooli aulas. Varasemad konverentsid on toimunud Suurbritannias (1971 ja 1989), Jaapanis (1980) ja Ameerika Ühendriikides (2001 ja 2014). Partnerid on Eesti ornitoloogiaühing, Wildfowl and Wetland Trust (Inglismaa), Wetlands International (Holland), UNEP/AEWA Secretariat (Saksamaa) ja IUCN Species Survival Commission, Swan Specialist Group (Suurbritannia).

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles