Näitusel tutvustatakse Soome rokistaare

Risto Vuorimies tutvustab näitusel fotosid Soome seitsmekümnendate rokistaaridest.

FOTO: Risto Vuorimies

17. ja 18. oktoobril on Tartu Tampere majas avatud fotonäitus «Soome rock 1970ndatel».

Piltide autor on aastatel 1973–1976 Soome legendaarseimale plaadifirmale Love Records LPde kujundusi ja reklaamfotosid teinud Risto Vuorimies, kelle käe alt pärineb ka mitu korda Soome parimaks plaadikaaneks valitud Hurriganese «Roadrunner» (1974).

1966.–1979. aastal 384 kauamängivat ja 347 singlit avaldanud Love Recordsi kaudu jõudsid lisaks Hurriganesele kuulajate ette ja said kuulsaks näiteks Tasavallan Presidentti, Wigwam, Juice Leskinen, Mikko Alatalo, Dave Lindholm, Rauli Somerjoki alias Badding jpt. Vuorimies alustas Love Recordsiga koostööd Hurriganese debüütalbumi «Rock And Roll All Night Long» kujundamisest 1973. aastal ning pääses peagi pildistama kõiki toonaseid Soome rokkstaare nii lava peal kui lava taga, ajal, mil tema enda sõnul toodeti «tõenäoliselt Soome parimat muusikat».

Rariteetne fotonäitus on varem üleval olnud nii Stockholmi kui Helsingi galeriides ning samuti Mikkelis, Porvoos, Loviisas ja Sipoos. Tampere majas (Jaani 4, Tartu) on näituse ametlik avamine kolmapäeval, 17. oktoobril kell 17, mil piltidest räägib Risto Vuorimies ise ning kitarri mängib Andres Roots. Näitust saab vaadata aga nii 17. kui 18. oktoobril juba hommikul kella üheksast õhtul kella kuueni.  

Tagasi üles