Galerii: sõidusõbrad tegid värvilise sügisilma veelgi rõõmsamaks

Niigi värvilise ja sooja sügisilma tegid veelgi rõõmsamaks hommikust saati Tartu kesklinna kaubahalli kõrvale kogunenud kehakultuurihuvilised. Suusaakadeemia korraldatud kolmandal Terve Tartu Sõprade sõidul oli neil vaja läbida – kes mida ja millega soovis – 35 või 50 või Eesti Vabariigi aastapäeva puhul 100 kilomeetrit.

Korraldaja Ergo Kuke sõnul oli end ühistele sõitudele kirja pannud ühtekokku umbes 350 osalejat, kellest ligikaudu 250 olid jalgratturid ja ülejäänud põhiliselt rullsuusatajad, ent leidus ka rulluiskudel ja tõukerattal kihutajaid.

Üks jalgrattureid oli linnavolikogu liige Tiia Teppan. Ta meenutas, et esimesel Terve Tartu Sõprade sõidul oli osalejaid alla saja ja teisel veidi üle kahesaja.

Küüni tänava kaubamajapoolses otsas, kus oli ka toitlustuspunkt, algasid viimased rühmaviisilised sõidud kella 12 paiku.

Sealt kihutasid sõidusõbrad Vanemuise mäest üles, kõrvus suusatreener Vahur Teppani valjuhääldist öeldud saatesõnad: sõit ei käi võidu peale, poolel distantsil võib kiiremate sõitjate rühmast lahkuda ja liituda rahulikumate veerejatega; rada kulgeb enamasti kergliiklusteedel, kuid on rajalõike ka linnatänavatel, kus tuleb olla äärmiselt tähelepanelik ning järgida liikluseeskirja ja ühissõidu reegleid.

Tagasi üles